iPhone üreticisi Pegatron, Çin dışına genişlemeye öncelik veriyor

iPhone üreticisi Pegatron, Çin dışına genişlemeye öncelik veriyor

Şanghay'daki COVID kilitleri, iPhone üreticisi Pegatron'un Çin'deki yoğunluğunu yeniden düşünmesine ve genişleme fırsatları için ülke dışına bakmasına neden oldu.

Nisan ayında Pegatron, COVID 19 karantinası nedeniyle Çin'deki Şanghay ve Kunshan fabrikalarındaki faaliyetlerini askıya almak zorunda kaldı. Şirket, üretimin etkileneceği konusunda müşterilerine bir uyarı vermek zorunda kaldı.

Reuters tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir rapora göre, Pegatron, Çin'deki katı karantinaların bir sonucu olarak diğer ülkelere genişlemeyi vurgulamaya çalışıyor. Aynı zamanda mevsimlik işgücü sıkıntısı ve personel alımında artan rekabeti de suçluyor.

Pegatron Başkanı Liao Syh-jang bir hissedar toplantısında, "İki ay boyunca COVID kontrolleriyle karşı karşıya kaldık" dedi. "Bunu önceden değerlendiremezdik, bu yüzden Vietnam, Hindistan, Endonezya ve Kuzey Amerika'daki açılımlarımızı vurgulamamı, işgücü eksikliğimizi, yoğun ve düşük sezonlar arasındaki boşluğu kapatmamı ve denizlerimizin kullanımını artırmamızı sağladı. üretim kapasitesi."

Pegatron, ayak izini Hindistan, Vietnam ve Meksika gibi yerlerde genişletmeye çalıştı. Pegatron, dünya çapında birden fazla üretim tesisine sahip olarak, COVID karantinaları veya yerel işgücü kıtlığı gibi sorunlarla mücadele ederken daha fazla esnekliğe sahip olacaktır.

Pegatron Yönetim Kurulu Başkanı T.H. Tung, şirketin 2022'nin verimli bir ikinci yarısına sahip olmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi. Çin, karantina kısıtlamalarını gevşetiyor ve elektronik sektörünün zirvesi yılın ilerleyen zamanlarında geliyor.

Apple ayrıca üretiminin daha fazlasını Çin dışına taşımaya çalıştı. Pegatron ve Foxconn gibi ortaklar Çin'deki varlıklarını azaltabilirse, ilgili her şirket için faydalıdır.