iPhone 15 Pro Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı!

iPhone 15 Pro Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı!

iPhone 15 Pro'nun 10x'e kadar optik yakınlaştırma ile Periskop Lens özelliği bekleniyor.

Analist Jeff Pu'ya göre, 2023'te piyasaya sürülen en az bir iPhone 15 modelinde daha fazla optik yakınlaştırmaya izin veren bir periskop kamera sistemi bulunacak.

Periskop sistemiyle, iPhone'un arkasındaki telefoto lense giren ışık, açılı bir ayna tarafından kameranın görüntü sensörüne doğru yansıtılacaktı. Işığın hareket ettiği yöndeki değişiklik, Apple'ın iPhone'un içine daha uzun bir telefoto kurulumu yerleştirmesine olanak tanıyacak ve kullanıcıların herhangi bir bulanıklık olmadan daha fazla yakınlaştırmasını sağlayacak.

İPhone'un periskop lens alacağına dair söylentiler 2020'nin başından beri dolaşıyor ve bu ihtimalden ilk bahseden saygın analist Ming-Chi Kuo. Kuo başlangıçta bir periskop lensin bir iPhone 14 Pro özelliği olacağını söyledi, ancak şimdi gelecek yıl iPhone 15 Pro'ya kadar beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

iphone-15-pro-kamera-ozellikleri-ortaya-cikti.jpg

Halihazırda, Samsung'un Galaxy S21 Ultra ve Huawei'nin P40 Pro+'ı da dahil olmak üzere periskop lensli bazı Android akıllı telefonlar var. Bu cihazların her ikisi de 10x'e kadar optik yakınlaştırma özelliğine sahiptir ve bir periskop lensin eklenmesiyle iPhone 15 Pro da aynı şeyi yapabilir. Bu arada iPhone 13 Pro modelleri 3x optik yakınlaştırma ile sınırlı.