iPhone 14 ve iPhone SE 3 Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

iPhone 14 ve iPhone SE 3 Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

iPhone 14 Pro, Ekran Altı Face ID ile Gelebilir; iPhone SE 3 de sızdırıldı. İşte detaylar..

2022'de üst düzey iPhone 14 serisinin ve hatta ucuz iPhone SE 3'ün piyasaya sürülmesi bekleniyor. Beklenen tüm iPhone'larla ilgili çok sayıda söylenti var ve yenileri hem iPhone 14 hem de iPhone SE 3 hakkında daha fazla ayrıntı ortaya koyuyor.

İşte Yeni iPhone 14, iPhone SE 3 Ayrıntılar

Tanınmış sızıntı uzmanı DylanDKT, iPhone 14 Pro ve iPhone SE 3 ile ilgili yeni detayları açıkladı. Verdiği bilgiler iPhone 14 hakkında duyduklarımızla paralel. iPhone 14'teki polarizasyon çentiğine kadar. Ancak bazı yeni bilgiler de ekledi.

1.jpg

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max'in artık ekran altı bir Face ID ile gelmesi bekleniyor ve bu değişikliğin Face ID sensörlerinin çalışmasına herhangi bir olumsuz etkisi olmayacağı söyleniyor. Pro olmayan iPhone 14 modellerinin, uzun süredir Android telefonlarda yapılan bir şekilde, selfie kamerasını kullanarak Touch ID'yi seçmesi veya Face ID'yi içermesi ihtimali var. Ayrıca Pro modellerinin dairesel yerine hap şeklinde bir zımba deliği içerebileceği de ortaya çıktı.

Diğer iPhone 14 ayrıntılarına gelince, 2022 iPhone'ların diğer birçok yükseltmenin yanı sıra A16 Bionic yonga setini içeren çeşitli kamera geliştirmeleri ve USB Type-C bağlantı noktasını (Apple için bir ilk) desteklemesi muhtemel.

iPhone SE 3'e gelince, iPhone 8'den kopyalanan iPhone SE 2 tasarımını koruyacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle, kalın çerçeveler, tek bir arka kamera, Touch ID ve yalnızca dahili yükseltmeler bekliyoruz. Bu yükseltmeler, 5G desteği, A14 veya A15 Bionic yonga setinin varlığı, daha büyük pil, geliştirilmiş kameralar ve daha fazlasını içerebilir.

2.jpg

Ayrıca, iPhone 11 veya iPhone XR benzeri bir tasarım bekleyebileceğimiz zaman, iPhone SE için büyük tasarım değişikliklerinin 2024 modeli için saklanabileceği de ortaya çıktı. 2024'te piyasaya sürülmesi beklenen daha küçük ekranlı başka bir iPhone SE modeli olabilir. Görünüşe göre Apple, tasarım yükseltme döngüsünü değiştirdi ve birkaç yıl üst üste aynı eski tasarımı kullanmayı hedefliyor!

iPhone SE 3, 2022'nin başlarında piyasaya sürülebilirken, iPhone 14 serisi 2022'nin sonraki bölümünde sahneye çıkacak.