iPhone 14 Pro Çentiksiz Ekran Tasarımı Sızdırıldı

iPhone 14 Pro Çentiksiz Ekran Tasarımı Sızdırıldı

Sızan iPhone 14 Pro çentiksiz ekran tasarımı düşünüldüğünden daha çılgın. İşte ayrıntılar..

Bir süredir Apple'ın, selfie kamerası için bir ekran deliği kullanarak ve diğer Face ID bileşenlerini ekranın altına saklayarak iPhone 14 Pro modelleriyle bu yıl çentiği atmaya ve Android telefon yoluna gitmeye hazır olduğunu duyuyoruz. , Samsung'un ana ekranda Z Fold 3'ün kamerasıyla yaptığı gibi.

Söylentinin başka bir kaynak tarafından desteklendiğini en son birkaç gün önce duymuştuk, ancak şimdi sızdırıcı iddia edilen bir iPhone 14 Pro Max panelini yeniden yayınladı ve Apple'ın çentiksiz bir telefon tasarımı için gerçek niyetinin ne olabileceğini ortaya çıkardı.

En son duyduğumuz Apple'ın, kızılötesi kamera ve sel aydınlatıcı gibi Face ID bileşenlerinin yerleştirileceğini varsaydığımız, hap şeklinde büyük bir delme deliği kullanması gerekiyordu. Aslında, Apple'ın şimdi iPhone'un çentiğine yerleştirilmiş her şeyi barındırmak için ekranda hem hap şeklindeki hem de dairesel bir kesik kullanacağına dair söylentiler vardı.

Apple iPhone 14 Pro delik tasarımı

Apple'ın gerçekten de, örneğin Samsung'un S10 serisinin çift ön kamerasına sahip olması gibi eliptik bir delme deliği kullanmayı planladığı ortaya çıktı, ancak selfie kamerasına ev sahipliği yapacak, üzerinde özel bir dairesel delme deliği olacak. sağ taraf bir Face ID bileşeni için olacaktır. Kurulumu göstermek için arkadan varsayılan iPhone 14 Pro veya 14 Pro Max paneli.

Apple iPhone 14 Pro/Max delikli ekran paneli - Sızan iPhone 14 Pro çentiksiz ekran tasarımı düşünüldüğünden daha çılgın

iphone-14-pro-centiksiz-ekran-tasarimi-sizdirildi.jpg

Pastadaki kiraz, yuvarlak delme deliğinin Z Fold 3'teki gibi yansıtıcı olması ve Face ID kitinin nokta projektör kısmını ekranın altına yerleştirmesi, yani düz bakarken göreceğiniz tek şey olması. iPhone 14 Pro/Max ekranlarında hap şeklindeki oyuk olacak.

Bu, özçekim kamerasına ev sahipliği yapacak ve ekran altı özçekim kamerası, ortodoks açık lensli özçekim kameralarına yetişmeden önce biraz tur atmaları gerektiğini kanıtladığı için, Apple'ın bunu panelin altında saklamamasından memnunuz. .

Aslında kaynak, hem Pro serisinin eliptik delikli deliğinde hem de iPhone 14 ve iPhone 14'ün "rafine" çentiğindeki oyukta olduğu gibi tüm iPhone 14 modellerinde yeni bir selfie kamerası olabileceğini iddia ediyor. 14 Max'in iPhone 13 serisinden daha büyük olduğu ve ultra geniş açılı lens taşıyanlara benzediği söyleniyor.

Bu sayede iPhone 14 kullanıcıları selfie çekerken kareye çok daha fazla kişi sığdırabilecek ve Face ID doğruluğu daha da geliştirilebilir. Hangi Face ID bileşeninin, ekranın altına girmek yerine eliptik kesimde selfie kamerasının yanında muhafazaya ihtiyaç duyacak kadar kaprisli olacağına gelince, duyulmaya devam ediyor.

Ne yazık ki, Apple'ın bazı iPhone 14 modellerini hem Face ID hem de Touch ID modülleri ile donatacağını umanlar, şimdi ekranın altına bir şeyler sokmaya başladığı için hayal kırıklığına uğrayacaklar. Kaynağa göre sızdırılan iPhone 14 Pro paneline ekran altı parmak izi tarayıcı bileşeni eklenmemiş, bu da Apple'ın daha sonraki bir iPhone sürümü için ikili biyometrik hareketi planladığını gösteriyor.

Her halükarda, anahtar paket, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max'in büyük olasılıkla Apple'ın çentikli tasarımını iPhone X'in piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez değiştireceğidir. Böylece, pahalı modelleri satın aldığınızı hemen gösteren bir işaret taşıyacaklar, bu nedenle, Apple'ın lüks şirket statüsü göz önüne alındığında, sonbaharda indiklerinde bunları satın almak için acele ettiklerini sadece hayal edebiliyoruz. Apple tasarımı daha önemli bir şekilde değiştirdiğinde geçmiş.