iPhone 14 Modelleri 120Hz Yenileme Hızıyla Gelecek!

iPhone 14 Modelleri 120Hz Yenileme Hızıyla Gelecek!

Tüm 5G iPhone 14 modelleri 120Hz yenileme hızıyla gelebilir. İşte detaylar..

Geçen Eylül ayında tanıtılan iPhone 13 serisi, premium "Pro" modeller için ekstra para harcamaya istekli tüketicilere Apple'ın ProMotion ekranı gibi ekstra bir şey verdi. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max'teki ekranların her ikisi de saniyede 120 kez yenileniyor ve kullanıcılara ipeksi yumuşak kaydırma, gelişmiş animasyon ve daha fazlasını sunuyor. Ve LTPO arka paneli sayesinde pil ömründen tasarruf sağlamak için yenileme hızları değişkendir.

Örneğin, grafik açısından yoğun bir video oyunu oynuyorsanız, 120 Hz yenileme hızı oyunun görünümünü ve verdiği hissi iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Ancak, metin veya e-posta gibi statik içerik görüntülendiğinde, telefonun pilden tasarruf etmesine yardımcı olmak için yenileme hızı düşer. Belirttiğimiz gibi, iPhone 13'ün yalnızca "Pro" türevlerinde ProMotion ekran bulunur, ancak bunun Apple iPhone 14 serisi ile değişmesi bekleniyor.

Bu yıl hangi iPhone 14 modellerinin 120Hz ProMotion ekrana sahip olması bekleniyor?

Haitong International Securities analisti Jeff Pu tarafından müşterilere gönderilen ve MacRumors tarafından alınan bir nota göre Apple, 2022 iPhone 14 el cihazlarının dördünde 120Hz ProMotion ekranı sunacak. iPhone 14 mini'nin kaldırılmasıyla birlikte iPhone 14 serisinde bir değişiklik yapılmasını bekliyoruz. Görmeyi umduğumuz dört model 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max.

Tüketicilerin, yalnızca satın aldıkları telefonun iPhone 14 Pro Max değil, iPhone 14 Max olduğunu keşfetmek için birinci sınıf iPhone 14 modelini satın aldıklarını düşündüklerinden şikayet ettikleri birkaç durum duyabiliriz. Bununla birlikte, Pu doğruysa, dört modelin tümü bu yıl 120Hz yenileme hızı ProMotion ekranına sahip olacak.

Analist daha önce iPhone 14 Pro birimlerinin her birinin 2022 Pro olmayan sürümlerde bulunan 6 GB ile 8 GB bellek taşıyacağını tahmin ediyordu. Ancak o zamandan beri bu tahmini revize etti ve şimdi maliyetleri düşürmek için dört iPhone 14 telefonunun hepsinin 6GB RAM'e sahip olacağını söylüyor. Geçen yılki iPhone 13 Pro modelleri 6 GB RAM ile donatılırken, Pro olmayan birimler 4 GB bellekle geldi.

iPhone 14 Pro modellerinin, 4:1 piksel gruplamalı 48MP Geniş kameraya sahip olacağı bildiriliyor

Bu, tüketicilerin "elmayı elmaya" Android telefonlarla karşılaştıramayacağı bir özelliktir. iOS ve Android'in çalışma biçimindeki farklılıklar nedeniyle, iPhone modelleri daha az RAM gerektirir. Android telefonlar artık 12 GB ile 16 GB arasında depolama alanı sunuyor.

iphone-14-modelleri-120hz-yenileme-hiziyla-gelecek.jpg

Pu ayrıca, iPhone 14 Pro modellerinin arka kamera dizisinde 48 MP sensöre sahip olması çağrısında bulunan diğer analist Ming-Chi Kuo'ya katılıyor. 4:1 piksel gruplama ile kamera, iyi aydınlatılmış koşullarda 48MP çekim yapabilir ve düşük ışıklı ortamlarda daha az gürültülü parlak 12MP görüntüler üretebilir. 4:1 piksel gruplama ile, dört ayrı pikselde yakalanan veriler, daha fazla bilgi içeren tek bir pikselde birleştirilir.

Analist ayrıca iPhone 14 Pro modellerinin 128 GB'den 256 GB'a kadar depolama alanıyla başlamasını bekliyor. 512 GB ve 1 TB depolama seçeneklerinin de mevcut olacağını umuyoruz. Pu, iPhone 14 Pro olmayan modellerin 64 GB depolama ile başlayacağını söylüyor ki bu geçen yılki sürümlerin 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama ile başladığı düşünüldüğünde garip görünüyor.

Apple geleneksel olarak kalmayı seviyor ve sonuç olarak 2022 iPhone 14 serisini yaklaşık sekiz ay içinde piyasaya sürmesini bekleyebilirsiniz. iPhone 13 serisi geçen yıl 14 Eylül'de resmiyet kazandı. Bu yılki etkinlik için herkes, en azından telefonun Pro modellerinde çentiğin nihayet değiştirilip değiştirilmediğini görmek için bekliyor.

En son söylenti, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'in ön ekranın ortasında hap şeklinde bir oyuk ve yanında ek bir delgeç açıklığı ile donatılmasını gerektiriyor.