iPhone 14, Apple'a Maliyetinin Üç Katına Mal Olan 'Üst Düzey' Ön Kamera Kullanabilir

iPhone 14, Apple'a Maliyetinin Üç Katına Mal Olan 'Üst Düzey' Ön Kamera Kullanabilir

iPhone 14'ün ön kamerada otomatik netlemeyi desteklediği söyleniyor. Raporlara göre yükseltmenin Apple'a maliyetinin üç katına mal olduğu söyleniyor.

Apple bu yıl iPhone 14 serisini getiriyor. Dört varyantla gelecek olan iPhone 14 serisi, bir süredir dedikoduların bir parçası. Şimdi, bir rapor, iPhone 14'teki ön kameranın önemli bir iyileştirme alacağını ve güncellenen donanımın Apple'a üç kat daha pahalıya mal olacağını söyledi.

Yeni bir rapora göre Apple, ön kamera üreticisini Çinli bir şirketten Güney Koreli bir şirkete değiştiriyor. Rapor, Apple'ın iPhone 14'ün ön kamerasını "üst düzey" olarak sınıflandırdığını söylüyor. Şirketin, yeni iPhone'un gelişmiş ihtiyaçlarını karşılamak için LG Innotek'in ürünlerini kullandığı bildiriliyor.Başlangıçta Apple, bu geçişi iPhone 15 ile yapmayı planlıyordu. serisi, ancak Çinli üreticiyle ilgili söylentilere göre kalite sorunları, iPhone üreticisinin değişikliği daha erken yapmasına neden oldu.

iPhone 14'ün ön kamerada otomatik netlemeyi desteklediği söyleniyor. Raporlara göre yükseltmenin Apple'a maliyetinin üç katına mal olduğu söyleniyor. Şimdi bunun son kullanıcılar için fiyatı etkileyip etkilemeyeceğinden emin değiliz ancak fiyatta bir artış görmemiz pek olası görünmüyor.

iPhone 14 serisinin dört akıllı telefonla geldiği söyleniyor – iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'in çentik yerine delikli bir ekrana sahip olduğu ve Apple'ın bir sonraki A16 Bionic çipiyle geleceği söyleniyor. Vanilya iPhone 14 ve iPhone 14 Max ise Apple A15 Bionic yonga setinin geliştirilmiş bir versiyonuyla geleceği söyleniyor.

Apple, önümüzdeki ay Haziran ayında Dünya Çapında Geliştirici Konferansı (WWDC) 2022'ye ev sahipliği yapacak. WWDC 2022'de Cupertino merkezli devin, Apple kullanıcıları ve geliştiricileri için diğer önemli güncellemelerle birlikte iOS'un bir sonraki sürümü olan iOS 16'yı tanıtması bekleniyor.