iOS için Brave web tarayıcısı yeni "Gizlilik Merkezi" ile güncellendi

iOS için Brave web tarayıcısı yeni "Gizlilik Merkezi" ile güncellendi

Popüler gizlilik odaklı web tarayıcısı Brave, Çarşamba günü iOS uygulamasında kullanıcılarına yeni bir "Gizlilik Merkezi" getiren bir güncelleme yayınladı. Burada uygulama, ziyaret edilen web sitelerinin cihazdan kişisel verileri nasıl topladığını ve kullandığının bir özetini gösterir.

Bu özellik, iOS için Brave'in 1.38 sürümünün bir parçasıdır ve kullanıcıların web'de güvenli ve özel olarak gezinmeleri için daha da fazla seçenek ekler.

Şirket tarafından bir blog gönderisinde detaylandırıldığı gibi, yeni Gizlilik Merkezi, kullanıcıları izleyiciler, parmak izi alma girişimleri ve web sitelerinde gizlenen diğer "kötü şeyler" hakkında uyarır. Örneğin, engellenen bir izleyicinin reklam amacıyla e-posta ve konum gibi verileri toplayıp toplamadığını gösterir.

Privacy Hub, izleyiciler ve diğer gizlilik tehditleri hakkında sizi eğitmeye yardımcı olur. Riskli sayfaları ve izleyicileri vurgular ve bu izleyicileri arkalarındaki teknoloji şirketlerine ve yayıncılara bağlar. Sitelerin ne sıklıkla gizliliğinizi ihlal etmeye çalıştığını gösterir.

Ancak bu, bugünün güncellemesiyle web tarayıcısına eklenen yeni özelliklerden sadece biri. iOS uygulamasında parmak izi koruması iyileştirildi, böylece izleyicilerin çevrimiçi kullanıcıları tanımlaması artık daha zor. Brave, web sitelerini bozmadan kandırmak için "parmak izi alınabilir API'lere küçük miktarlarda rastgeleleştirme" ekler.

Ek olarak, iOS uygulaması artık web tarayıcısının masaüstü sürümünde zaten mevcut olan bir özellik olan Sertifika Görüntüleyici'ye sahiptir. Kullanıcılar, bir web sayfasının sertifikasının hala geçerli olup olmadığını ve bununla ilgili diğer gelişmiş bilgileri kontrol edebilir.

iOS için Brave Browser, App Store'da ücretsiz olarak mevcuttur. macOS, Windows, Android ve Linux için de sürümleri vardır ve bunları Brave'in web sitesinde bulabilirsiniz.