iOS 15 Kullananlar Spotify'a Şarj Yetiştiremiyor! Spotify Şarj Sorunu Nasıl Çözülür?

iOS 15 Kullananlar Spotify'a Şarj Yetiştiremiyor! Spotify Şarj Sorunu Nasıl Çözülür?

iOS 15 yayınlandı ancak Instagram'dan sonra Spotify'da da sorunlara yol açıyor. Spotify kullananlar şarjlarının kısa süre içerisinde tükendiğinden şikayetçi. Peki Spotify şarj sorunu nasıl çözülür? Şirket, Apple cihazları için çözüm önerileri paylaştı.

Spotify kullanıcıları, iOS 15 işletim sistemine geçiş yaptıktan sonra büyük sorunlar yaşadı. Yapılan açıklamalara göre şirket, bu sorunları aşmak adına çeşitli önerilerde de bulundu. Eğer bir saat boyunca Spotify kullanırsanız ortalama %25 ila %35 arasında bir şarj kaybı yaşayabilirsiniz. Bu da demek oluyorki birkaç saat içerisinde %100 olan şarjınız bitecektir. Dolayısıyla iPhone kullanıcıları bu sorun karşısında sesini internet üzerinde duyurmaya çalıştı. Yapılan sosyal medya paylaşımları fayda sağladı ve şirket resmi açıklama yapma ihtiyacı hissetti. Açıklamalara göre bu sorunun çözümü için çeşitli önerilerde bulunuldu. Aynı zamanda yazılım alanında bazı çalışmaların yapıldığı da belirtildi. Peki Spotify bu sorunu çözene kadar nasıl bir adım atmanızı istiyor? Spotify şarj sorunu çözümü haberimizde.

iOS 15 Spotify Şarj Sorunu Çözümü

Öncelikle Spotify'ın önerdiği ilk şey uygulamayı kaldırmak ve yeniden yüklemek. Bunu Apple telefonunuz üzerinden hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Spotify'ı silip geri yükleyenlerin önemli bir kısmı sorunun çözülmediğini ve devam ettiğini vurguluyor. Bu nedenle pek çok kişi şarj sıkıntısının daha ne kadar süreceğini sordu. Spotify, iki çözüm önermişti. İlki işe yaramayınca ikinci çözüm konusunda da Apple ayarlarına başvuruldu. Buna göre, Apple cihazlarındaki Arka Planda Yenile özelliğini devre dışı bırakmanız gerekiyor. Böylelikle Spotify'ın şarj harcama sorunsalından kurtulabilirsiniz. İfadelere göre böyle olsa da deneyenlerin önemli bir kısmı hala kayda değer bir sonuç elde edemedi.

ios15.png

Arka Planda Uygulama Yenile Nasıl Kapatılır?

Arka Planda Uygulama Yenile özelliğini kapatmak istiyorsanız Ayarlar'a giriş yapın. Genel sekmesinde yer alan Arka Planda Uygulama Yenile kısmını devre dışı bırakmak mümkün olacaktır. Hızlı bir şekilde bu ayarı uyguladıktan sonra değişimi test edebilirsiniz. Ayardan sonra telefonunuzu yeniden başlatmanızı öneririz.

Spotify iOS 15 Güncellemesi Yapacak mı?

Spotify'ın en kısa sürede iOS 15 için güncelleme yapması gerek. Aksi takdirde Apple kullanıcıları bu sorunu yaşamaya devam edebilir. Yeni çıkan işletim sistemlerinin ilk zamanlarında bu tarz sorunlar görülebilmektedir. Bu nedenle bazı kullanıcılar birkaç aylık süreçten sonra yeni işletim sistemini güncellemeyi tercih ediyor. Sırf bu tarz sorunlardan uzak durmak için eski sürüme dönenler dahi var. Kısa süre önce Instagram'da da bazı sorunlar meydana gelmişti. Hikayelerin sesli görüntülenememesi ve iPhone 13 çentik kısmının uygulama kullanımında sıkıntıya yol açması karşısında, Instagram hızlı bir güncelleme yaptı. iOS 15'teki sorunu gidere şirket, rahat bir nefes aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler