Instagram'a Yeni Kimlik Doğrulama Özelliği Geliyor

Instagram'a Yeni Kimlik Doğrulama Özelliği Geliyor

Instagram artık video özçekimleri aracılığıyla kullanıcıların kimliğini doğruluyor, uygulama bir fotoğraf çekecek ve ardından kim olduğunuzu doğrulamak için yüz tanıma yazılımınızla senkronize olacak.

Sosyal medyanın popülaritesinin artmasıyla birlikte Instagram, kullanıcıları tanımlamak için yeni bir yaklaşım benimsedi. Matt Navarra'nın fark ettiği gibi, artık sadece bir hesap fotoğrafına veya ekran adına sahip olmak yerine onay amacıyla video özçekimleri kullanıyorlar çünkü insanlar kendilerini hiçbir zaman tam olarak ifşa etmeden birden fazla hesap oluşturabiliyorlar. Bu da belirli hesaplara kimin erişeceğine karar vermeyi zorlaştırıyor. gönderiler.

Veri, yapay zekanın elinde güçlü bir araçtır. Bu programların öğrenmesini ve büyümesini sağlayan şey, bir kişinin zaman içinde deneyim veya bilgi ile yapacağı gibi.

Bir yapay zeka sistemini eğitmek için çok şey yapılır: sürücülerin her hareketini izleyen arabalardaki kameralardan alınan görüntüler; mikrofonlar, konuşurken ses dalgalarını yakalar, böylece ses tanıma yazılımı, ses seviyelerine dayalı olarak ruh hallerini deşifre edebilir (örneğin). Başlangıçta girdi için mevcut olan daha fazla veri - ister araçların içindeki sensörlerden isterse görüşmeler sırasında konuşan insanlardan gelsin - araştırmacıların zihinlerinin nasıl çalıştığını daha iyi anlamalarını sağladı ve bu da insanların baskı altında karar veremeyecek kadar yeterli algoritmalar oluşturmalarına yardımcı oldu.

İnsanların nasıl hissettiklerini, onları çalışırken görene kadar gerçekten bilemezsiniz.

Sistemler sadece bir kelime veya sayı girişinden daha fazlasına ihtiyaç duyarlar, ayrıca okurken gözlerinin nereye gittiğini ve bunu yaparken o kişinin kafasının hangi pozisyonda olduğunu tespit etmeleri gerekir.

Bir kişinin özçekimi, banka hesap numaraları gibi kişisel belgeleri şifreleme olmadan çevrimiçi olarak göndermek yerine, birine uzaktan güvenirken size daha fazla güvenlik sağlayacak yüz özellikleri aracılığıyla kimliğini doğrulamanın kolay bir yolunu sağlayabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.