Instagram'ın Yeni Filtre Özelliği Bazı Hesapların Erişimini Büyük ölçüde Etkileyebilir

Instagram'ın Yeni Filtre Özelliği Bazı Hesapların Erişimini Büyük ölçüde Etkileyebilir

Instagram, bazı kullanıcıların doğası gereği hassas olduğunu düşündüğü her türlü içeriği filtreleyen yeni bir güncelleme çağrısında bulundu.

Güncellemenin arkasındaki düşünce süreci çekici görünse de, günümüzde sergilenen içerik türlerini göz önünde bulundurarak, açıkça ortaya çıkan bazı açık zayıflıklar var.

Bu özellik, kullanıcıların ne kadar hassas içeriğin kabul edilebilir olduğuna karar vermelerini sağlar ve bu nedenle bu konuda limitler belirleyebilir.

Ancak bu özellik devreye girdiğinde, Instagram içeriği için Hassas Kontrol herkese göre değişebileceğinden, bilinen bazı hesapların erişimini büyük ölçüde etkileyecektir.

Unutma, görmenin uygun olduğunu düşündüğün bir şey aslında bir başkası için çok saldırgan olabilir. Ve uygulamada her türden insanla uğraşırken, varyasyonlar kesinlikle devreye girecek.

Bu özellik, yakında, uygulamanın Makaraları, hashtag'leri, önerileri, arama seçenekleri ve genel olarak takip ettikleri hesaplar genelinde görüntülemek istedikleri içerik miktarını seçebilecekleri Ayarlar sekmesinde kullanıcılara sunulacak.

Güncelleme, uygulama tarafından ilk olarak 2021 yılında yayınlanmış olsa da, yalnızca Keşfet sekmesiyle sınırlı olduğunu gördük.

Şirketin insanlara karşı hassas olduğunu düşündüğü içerik yayınlayan içerik oluşturucuların, erişim açısından kaldırılabileceğini veya azaltılabileceğini unutmayın. Ancak bu, yalnızca çok sayıda insan devreye girdiğinde ve işlevsellikten yararlandığında gerçekleşir.

Instagram, hassas terimini, bazı izleyiciler için biraz üzücü olabilecek içerik içeren bir terim olarak tanımladı. Ve mutlaka kuralları ihlal etmese de, erişim açısından kaldırılabilir veya düşürülebilir.

Uygulama tarafından sağlanan yaygın örneklerden bazıları arasında şiddet, kavgalar, müstehcen, cinsel, tütün, uyuşturucu ve bazı ek sağlık yararları vaat edenler de dahil olmak üzere belirli bir ürün veya hizmeti tanıtan içerik yer alır.

Bu nedenle, kullanıcılara bu tür içeriği kontrol etmek için üç farklı seçenek verilecektir. İlki, varsayılan bir durum olan standart başlık olacaktır. İkincisi, bazı hassas içeriğe izin veren Daha Fazlasına sahipsiniz. Ve son olarak, hassas olan birçok içeriği gerçekten kısıtlayan Daha Azına sahipsiniz.

Unutmayın, Daha Fazla düğmesi yalnızca 18 yaşından büyükler için mevcuttur.

Instagram'ın en son kontrol seçeneği, kullanıcılara uygulamayı kullanırken genel deneyimlerini nasıl şekillendirmek istedikleri konusunda daha fazla kontrol sağlamak için tasarlanan araçlar serisinin son sürümünün bir parçasıdır.

Zamanla şirket, kısıtlama, yorum yapma, sessize alma, kontrol ve engelleme gibi bir dizi diğer özelliği daha da geliştirmeyi umduğunu söylüyor.

Hassas içerik için kontrolünüzü nasıl değiştireceğinizi merak ediyorsanız, basittir ve yalnızca üç adımdan oluşur.

Öncelikle, ilgili profilinizden Ayarlar'a basın ve ardından hesabınıza tıklayın. Hassas İçerik Kontrolü etiketi görünecektir. Şimdi tercih ettiğiniz içerik düzeyini seçin ve işlemi tamamlamak için onaylamak için tuşuna basın.