Instagram Yeni Durum Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Instagram Yeni Durum Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Instagram'ın yeni durum özelliği birkaç hafta içinde geliyor. İşte detaylar..

Instagram, önde gelen sosyal ağ uygulamalarından biridir; Meta yönetimi tarafından yürütülür. Facebook, Instagram'ı 2012'de satın aldı. Instagram, 2012'deki lansmanından bu yana popülerliğini artırıyor ancak Gen Z ile birlikte son derece popüler hale geldi. Uygulama, başlangıcından bu yana sadık takipçiler kazanıyor ve bazı heyecan verici yeni güncellemeler üretti.

Artık 2022'nin başında kullanıcılarına yeni yıl hediyesi olarak yeni bir özellik sunan Instagram, "Durum Ayarla" özelliği daha önce Instagram'da sadece bio özelliği vardı. Bio'da sadece kendinizi tanıtabilir, işinizle ilgili kısa bir açıklama yapabilir, iletişim bilgilerinizi verebilirsiniz. Biyo açıklama 150 kelimelik bir sınıra sahipti.

Ancak şimdi Instagram, "WhatsApp" durumuna benzer şekilde kendi sürümünü tanıtıyor. Instagram'da da durumu ayarlayabilirsiniz. Bir şeyi unutmayın: Instagram durumunuz, yalnızca onlara geri takip ettiğiniz takipçiyi görecektir. Peki bu statü olayı nasıl işliyor? Pekala, anlamak zor değil.

Yalnız veya ailenizle tatile gidiyorsunuz, film izliyorsunuz, bir ofiste çalışıyorsunuz, yemek pişirmekle meşgulsünüz hatta bazen hayatımızın zor bir döneminden geçiyoruz ve kimseyle konuşacak havamızda değiliz ki siz konuşun. durumu ayrıca "kimseyle konuşacak havamda değil" veya "kötü bir ruh halinde" olarak ayarlayın.

Profil adınızın altında görünen emoji ile metin durumunu ayarlayabilirsiniz. Bu, günlük bir yemek pişirme işi yapıyor ama grip ve ateşiniz var gibi profesyonel bir profil için çok yararlıdır, bu nedenle profil adınızın altında bir durum ayarlayabilirsiniz, "tıbbi komplikasyonlar nedeniyle izindeyiz" için kolay olacaktır. Bu durumda müşteriniz sipariş vermek için profilinize geldiğinde durumunuzu görür ve gelen kutusundaki herkese cevap vermekten kurtulursunuz.

Instagram'ın Yeni Yıl'da yeni bir sürprizle karşımıza çıktığını anladığımız için, Instagram'ın ana şirketi Meta'nın önümüzdeki tüm aylar için kullanıcıları için çok özel ve benzersiz bir şeyler pişirmesini umuyoruz, çünkü daha Ocak ayındayız.

Teknoloji firması geçmişte bazı harika özellikler getirdi ve geleceklerin de aynı derecede şaşırtıcı olacağından eminiz. Kendisinden büyük beklentileri olan oldukça sadık bir kitle kazanmayı başardı ve teknoloji firmasının bu yıl da tüm bu beklentileri mükemmel şekilde yerine getirmesini umuyoruz.