Instagram Potansiyel Olarak Zararlı İçeriği Gizlemeye Çalışacak

Instagram Potansiyel Olarak Zararlı İçeriği Gizlemeye Çalışacak

İnternet dediğimiz uçsuz bucaksız siber ormanda, her karanlık köşede, her kalın çalıda gizlenen potansiyel tehditler var. Şimdi, dramatik başlangıçlar bir yana, web'de pek çok kötü içerik var. Sosyal medya devi bunlarla başa çıkmak için yeni önlemler alacak.

Popüler sosyal ağ, potansiyel olarak zararlı içeriği filtrelemek için sürekli olarak yeni yöntemler test ediyor ve hatta son tepkilerin ardından Instagram Kids'in geliştirilmesini durdurdu. Şimdi şirket, potansiyel olarak zararlı içeriğin görünürlüğünü sınırlamayı amaçlayan resmi blogunda bir dizi değişiklik daha paylaştı.

İşte tüm değişikliklerin bir dökümü:

  • Instagram, Topluluk Kurallarına aykırı içeriği kaldırmaya devam edecek, ancak artık zorbalık veya nefret söylemi içerebilecek veya şiddeti teşvik edebilecek gönderiler, Akış ve Hikayeler'de daha aşağılarda gösterilecek.
  • Instagram, içerik bildirme geçmişinize bağlı olarak akıştaki potansiyel olarak üzücü gönderileri alt sıralara yerleştirir.
  • Bu değişiklikler, hesapların genelini değil, yalnızca bireysel gönderileri etkiler. Instagram, ihlal edenlere gönderilerinin neden kaldırıldığını da not edecek.

Instagram'ın zaten zararlı içeriği işaretlemek için algoritmaları var, ancak şimdi şirket sınırdaki gönderileri ve potansiyel gri bölgeleri hedefliyor. Instagram bir güncellemede, “Bir şeyin kurallarımızı ihlal edip etmediğini anlamak için, bir altyazının daha önce kurallarımızı ihlal eden bir altyazıya benzeyip benzemediğine bakacağız” dedi.

instagram-potansiyel-olarak-zararli-icerigi-gizlemeye-calisacak.jpg

Değişiklik günlüğündeki ikinci madde işareti, Instagram'ın muhtemelen bildireceğiniz gönderileri tahmin etmeye çalışacağı ve bunları Feed'inizde önceden aşağı sıralayacağı anlamına gelir.

Şu ana kadar Instagram algoritmalarının, uygulamanın Keşfet gibi genel kullanıcılar tarafından görülebilen bölümlerinden zararlı içeriği gizlemeye çalıştığını da belirtmekte fayda var. Yukarıda belirtilen değişiklikler yapıldığında, bu gönderiler, bu tür içerikleri gönderen hesabı takip eden kullanıcılar için de alt sıralarda yer alacaktır. Değişiklikler zaten yürürlükte, bu yüzden ne paylaştığınıza dikkat edin beyler ve kızlar!