Instagram Özelleştirilebilir Bir Profil Izgarasını Keşfediyor

Instagram Özelleştirilebilir Bir Profil Izgarasını Keşfediyor

Instagram, gelecekte istediğiniz şekilde profil ızgaranızı düzenlemenize izin verebilir

Instagram başkanının, uygulamanın kullanıcıları için üç yeni beslemeyi test ettiğini açıklamasından bir hafta sonra, sosyal ağ, kullanıcıların nihai kişisel estetik beslemelerini oluşturabilmeleri için profil ızgarasını düzenleme yeteneği ile başka bir önemli özellik alabilir.

Sızdıran ve tersine mühendis Alessandro Paluzzi'ye göre Instagram, kullanıcıların gönderileri istedikleri sırayla yeniden düzenlemelerine olanak tanıyan profil ızgarasını düzenleme yeteneği üzerinde çalışıyor. Bu nedenle, feed'inizin estetiğiyle artık çalışmayan bir fotoğrafı silmek yerine, gönderiyi silmek veya arşivlemek yerine yeniden düzenleyebilirsiniz.

Bu yeni özellik özellikle markalar, işletme hesapları ve kişisel blogcular için faydalı olabilir. Paluzzi tarafından gösterildiği gibi, bu özellik “Profil bilgileri” adlı bir bölümde mevcut olacaktır. "Izgarayı Düzenle"yi seçtiğinizde Instagram, "Yeniden sıralamak için Sürükle ve Bırak" bilgisini içeren özet akışınızı gösterir.

Bununla, profil beslemenizi daha net bir şekilde görmek için her bir fotoğrafı veya videoyu nereye eklemek istediğinizi seçin.

instagram-ozellestirilebilir-bir-profil-izgarasini-kesfediyor.jpg

Bu özelliğin, ana sayfa beslemenizi üç farklı seçenekte yeniden düzenleme özelliği ile geçen hafta Instagram'ın duyurulanndan tamamen farklı olduğunu fark etmek önemlidir.

Instagram başkanı Adam Mosseri'ye göre şirket, kullanıcının ana ekranında üç farklı görünüm başlatacak ve bunlardan ikisi size gönderileri kronolojik sırayla görme seçeneği sunacak:

Home: Ev, Mosseri'ye göre kullanıcıların bugün bildiği deneyimdir. Uygulama, içeriği ne kadar ilgilendiğinizi düşündüğüne göre sıralar.
Favoriler: Bir şeyleri kaçırmadığınızdan emin olmak istediğiniz hesapların listesidir. Mosseri, kardeşlerinin ne yaptığını, en sevdiği içerik oluşturucuları ve en iyi birkaç arkadaşını görmek için bu beslemeyi kullandığını söylüyor.
Takip: Tıpkı eski Instagram gibi, tüm takipçilerinizden gelen gönderileri kronolojik sırayla göreceksiniz.

Yeni besleme seçeneği 2022'nin ilk yarısında kullanıma sunulacak olsa da, Instagram'ın kendi tablonuzu düzenleme özelliğini yayınlayıp yayınlamayacağı belli değil.