Instagram, Kullanıcı Hesaplarındaki Takipçi Sayısını Gizleme ve Profillerdeki Gönderileri Kırpma Dahil Yeni Güncellemelerini Yakında Başlatacak

Instagram, Kullanıcı Hesaplarındaki Takipçi Sayısını Gizleme ve Profillerdeki Gönderileri Kırpma Dahil Yeni Güncellemelerini Yakında Başlatacak

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, yakında devreye girecek bir dizi güncelleme üzerinde çalışıyor.

Haber, Twitter'da bazı ekran görüntülerini yayınlayan Alessandro Paluzzi adlı hevesli bir teknoloji meraklısı aracılığıyla geliyor.

İlk olarak Instagram, kullanıcıların hesap profillerindeki takipçi sayısını gizlemelerine izin verme fikrini deniyor.

Haber, birçok kullanıcının Alessandro'nun başlığına böyle bir güncellemenin asıl amacının ne olabileceğine dair sorularla yorum yapmasıyla Twitter'ı kasıp kavurdu.

instagram-kullanici-hesaplarindaki-takipci-sayisini-gizleme-ve-profillerdeki-gonderileri-kirpma-dahil-yeni-guncellemelerini-yakinda-baslatacak.jpg

İşte o zaman, uygulamanın kullanıcıların gönderilerindeki beğeni sayısını gizlemesine izin vermesiyle aynı nedenle hareketin nasıl olduğuyla ilgili yanıtlar gelmeye başladı. Çok basit, bazı kullanıcılar bu tür bilgileri sınırlarken kendilerini çok daha rahat hissediyorlar.

Ancak diğerleri ikna olmadılar ve bu arada uygulamanın daha az şeffaf hale geldiğini hissettiler ve bu nedenle, uygulamanın her şeyi gizleyen özellikler sunacağı bir gün yakında gelebilir.

Gizlilik sorunu olsun ya da olmasın, kullanıcıların bu konudaki yanıtını görmek için güncellemenin başlatılmasını beklememiz gerekecek.

Öte yandan, Instagram kullanıcılarının yararlanabileceği ve kullanıcıların, kullanıcı profilinizde yayınlandıktan sonra gönderilerinin nasıl göründüğünü kırpmalarına olanak tanıyan bir özellikle ilgili başka bir lider güncelleme hakkında biraz daha haberimiz var.

Neyse ki, bu, genel olarak profilde işleri biraz daha organize veya özelleştirilmiş hale getirmenin başka bir yolu olduğunu düşünen kullanıcılar tarafından çok fazla sorgulanmıyor gibi görünüyor.

Şimdilik, bu tür güncellemelerin ne zaman devreye girmesini bekleyebileceğimize dair resmi bir güncelleme yok, ancak ne zaman olursa olsun sizi haberdar edeceğiz.