Instagram, Kronolojik Sıralamayı Test Ediyor

Instagram, Kronolojik Sıralamayı Test Ediyor

Instagram, kronolojik seçenekler de dahil olmak üzere üç yeni besleme sıralama seçeneğini test ediyor.

Instagram Başkanı Adam Mosseri bugün, uygulamanın bazı kullanıcılar için farklı beslemeler arasında geçiş yapma özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu.

Bu, Instagram'ın Aralık ayında olduğu gibi yeni bir besleme seçeneği uygulayacağını ilk açıklaması değil, şirket kronolojik bir besleme seçeneğini geri getirmeyi planladığını söyledi.

Mosseri, Kongre önünde ifade verdikten sonra, şirketin Instagram uygulamasına kronolojik bir seçenek eklemek için "aylardır" çalıştığını ve "gelecek yılın ilk çeyreğinde" piyasaya sürmeyi umduğunu söylemişti.

Şimdi, uygulamanın başı, farklı besleme seçenekleriyle ilgili haberlerle geri döndü. Adam Mosseri, şirketin kullanıcının ana ekranında üç farklı görünüm başlatacağını ve bunlardan ikisinin size gönderileri kronolojik sırayla görme seçeneği sunacağını söylüyor:

  • Ana Sayfa: Ev, Mosseri'ye göre kullanıcıların bugün bildiği deneyimdir. Uygulama, içeriği ne kadar ilgilendiğinizi düşündüğüne göre sıralar.
  • Favoriler: Bir şeyleri kaçırmadığınızdan emin olmak istediğiniz hesapların listesidir. Mosseri, kardeşlerinin ne yaptığını, en sevdiği içerik oluşturucuları ve en iyi birkaç arkadaşını görmek için bu beslemeyi kullandığını söylüyor.
  • Takip: Tıpkı eski Instagram gibi, tüm takipçilerinizden gelen gönderileri kronolojik sırayla göreceksiniz.

Mosseri, bu yeni besleme seçeneklerinin bazı kullanıcılar için zaten mevcut olduğunu ve Instagram'ın bu özelliği birkaç hafta içinde daha fazla kullanıcıya sunmayı ve tam deneyimin 2022'nin ilk yarısında tüm kullanıcılara sunulmasını beklediğini söylüyor.