Instagram, Kayıp Çocukları BU Yeni Özellikle Bulmaya Yardımcı Oluyor. İşte Nasıl Çalışır

Instagram, Kayıp Çocukları BU Yeni Özellikle Bulmaya Yardımcı Oluyor. İşte Nasıl Çalışır

Instagram, kayıp çocukların bulunmasına yardımcı olmak için platformda 'AMBER Alerts' özelliğini başlattı.

Instagram, kayıp çocukların bulunmasına yardımcı olmak için platformda 'AMBER Alerts' başlattı. Bu özellik, insanların kendi bölgelerindeki kayıp çocukların bildirimlerini görmelerini ve paylaşmalarını sağlayacak. Instagram bir blog gönderisinde, “AMBER Alerts'ı ilk kez Instagram'a getiriyoruz” dedi.

"AMBER Uyarıları" özelliği kullanıma sunuldu ve önümüzdeki haftalarda Güney Afrika, Tayvan, Ukrayna, Birleşik Krallık, BAE ve ABD dahil olmak üzere 25 ülkede tamamen kullanıma sunulacak.

"AMBER Uyarıları" özelliği nasıl çalışır?

Bir AMBER Uyarısı kolluk kuvvetleri tarafından etkinleştirilirse ve belirlenen arama alanındaysanız, uyarı artık Instagram akışınızda görünecektir. 2015'ten bu yana, Facebook'taki AMBER Alerts, yetkililerin kayıp çocukları bulmasına ve hızlı bir şekilde bulmasına yardımcı olma konusunda başarılı oldu.

Uyarı, kayıp çocukla ilgili fotoğraf, açıklama, kaçırılmanın yeri ve sağlanabilecek diğer mevcut bilgiler gibi önemli ayrıntıları içerecektir. İnsanlar ayrıca haberi daha da yaymak için uyarıyı arkadaşlarıyla paylaşabilir.

“Bu özellik, ABD'deki Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi (NCMEC), Uluslararası Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi, Birleşik Krallık'taki Ulusal Suç Ajansı, Meksika'daki Başsavcılık Ofisi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Uluslararası Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi gibi kuruluşlarla ortaklaşa geliştirildi. Avustralya Federal Polisi ve daha fazlası, ”dedi şirket yaptığı açıklamada.