Instagram, IG Candid Challenges'ı test ediyor

Instagram, IG Candid Challenges'ı test ediyor

Meta'nın Instagram'ı yakında IG Candid Challenges adlı yeni bir özelliği piyasaya sürmeye hazırlanıyor, bu da arkaya bakan bir fotoğraf ve bir özçekimi aynı anda hikaye olarak yayınlamanıza izin verecek. Özellik, Twitter'da konuyla ilgili paylaşım yapan sızdırıcı Alessandro Paluzzi tarafından keşfedildi.

IG Candid Challenge özelliğini kullanarak başkalarının IG Candid'ini hikaye tepsinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca her gün farklı bir saatte 2 dakika içinde fotoğraf çekip paylaşmanızı söyleyen bir bildirim alacaksınız.

Bildirimden sonra Instagram, hem öne hem de arkaya bakan kameraları açarak kullanıcılara fotoğraf çekmeleri için iki dakikalık bir pencere sunuyor. Hikayeler tepsisindeki zorluklar aracılığıyla paylaşılan içerik olacaktır.

Instagram'da kullanıma sunulacak olan bu özellik, BeReal'da bulunan ve kullanıcılarına günün rastgele saatlerinde bildirim gönderen ve aynı anda hem arkadan hem de selfie çekmeleri için iki dakika veren özelliğe çok benziyor. zaman. Ve Hikayeler tepsisi, zorluklarla paylaşılan içeriği gösterecek.

Bu uygulamaya aşina değilseniz, insanların düzenlenmiş ve gerçekçi olmayan fotoğraflarıyla dolu diğer sosyal uygulamaların aksine, insanların günlerinden filtrelenmemiş görüntülerin paylaşılmasını teşvik eder.

BeReal uygulaması son zamanlarda popülerlik kazandı ve sosyal medya, Instagram'ın uygulamada bulunan aynı özelliği kopyaladığı için öfkelendi. Bu, her zaman eğrinin önünde kalmaya ve mümkün olan en kısa sürede yeni özellikler sunmaya çalışan Instagram'dan yeni bir hamle değil.

Bu özelliğin ne zaman genel kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak Meta sözcüsü Christine Pai, The Verge'e yaptığı açıklamada, IG Candid özelliğini dahili bir prototip olarak test ettiğini ve harici olarak test etmediğini söyledi.