Instagram İçerik Oluşturucuları Artık Yalnızca Ücretli Abonelerle Sınırlı Olan Gönderiler Yayınlayabilir

Instagram İçerik Oluşturucuları Artık Yalnızca Ücretli Abonelerle Sınırlı Olan Gönderiler Yayınlayabilir

Eskilerin dediği gibi, hayatta hiçbir şey bedavaya gelmez ve şirket CEO'su yakın zamanda içerik oluşturucuları için benzersiz bir özellik açıkladığı için Instagram'ın yeni sloganı gibi görünüyor.

Adam Mosseri'ye göre, platformun kullanıcılarının şimdi ödeme yapması gerekecek, yoksa en özel Makaralardan bazılarını ve favori yaratıcıları tarafından hazırlanan yayın gönderilerini görme şansına sahip olmayacaklar.

Haber, uygulamanın 0,99 ABD dolarından başlayan ve 100 ABD Dolarına kadar çıkabilen içerik oluşturucular için ücretli abonelik planını başlattıktan sonra nispeten yavaş bir başlangıç ​​yapmasından sonra geliyor!

Instagram, bugün konuştuğumuz gibi kullanıma sunulan yeni lansmanını duyurdu. Şirket, bu tür girişimler yoluyla içerik oluşturucuların hayatlarını uygulamada daha iyi ve daha değerli hale getirmeyi planladığı için bunun sadece bir başlangıç ​​olduğunu söylüyor.

Ayrıca, abonelere özel özelliklerle ücretli aboneliklerinden en iyi şekilde yararlanmaya çalışan ezeli rakibi Twitter'ın aldığı rekabetin yerine yayınlanması da harika bir karar.

Mosseri, Instagram platformunu, içerik oluşturucuların kendileri için harika bir yaşam kurabilecekleri çevrimiçi en iyi konum olan bir platforma dönüştürmeyi umduğunu da sözlerine ekledi. Ek olarak, bu tür değişikliklerin yalnızca platformun kullanıcılarından doğrudan geri bildirim aldıktan sonra gerçekleştiğini açıkladı.

Bunun, uygulamada yayınlanan içerikle ilgili yoğun çalışmaları ve emekleri için içerik oluşturuculara hak ettiklerini düşündükleri önceliğin verilmesini bekleyen uygulama kullanıcılarının önde gelen taleplerinden biri olduğu belirtildi. Ve bu yeni güncelleme ile dualarının nihayet cevaplandığını görüyoruz.

Daha önce, içerik oluşturuculara Hikayeleri için aynı özel özellikten yararlanma şansı verildi, ancak değişikliğin yayın gönderilerine yayıldığını görmek, birçok içerik oluşturucu tarafından kesinlikle memnuniyetle karşılanan bir değişikliktir, çünkü onlara abonelikler yoluyla daha iyi bir şans verir.

Abone olduktan sonra, belirli bir etkileyiciyi desteklediğinizi gösteren mor tonlu bir rozet alırsınız.

Ayrıca içerik oluşturucuların, gönderilerini ve hikayelerini yalnızca ödeme yapan üyeleriyle sınırlamak dışında, yalnızca aboneleriyle birlikte canlı yayına geçmeyi seçebilecekleri de ortaya çıkıyor.

Instagram, bugün, bir sezonda yaklaşık 30 abone içerebilen özel grup DM sohbetlerine devam etmelerine olanak tanıyan başka bir işlev başlattığını söylüyor.

Zamanla, platformun abonelik lansmanını bu kadar kısa bir sürede gerçekten yeni başarı zirvelerine taşıdığını gördük. ABD'de avantajlar elde eden çok sayıda içerik oluşturucu var, ancak uygulamanın CEO'su daha çok çalışmanın ve özellikleri diğer bölgelere de getirmenin zamanının geldiğini kabul etti.

Şimdilik Instagram, özelliklerinin bugün kullanıma sunulması konusunda çok heyecanlı ve kararla ilgili kullanıcı geri bildirimlerini görmek için sabırsızlanıyor.

Diğer yandan sosyal medya devi, tam ekran beslemeleri gerektirecek başka bir özellikle meşgul görünüyor. Ancak bunun birkaç ay sonrasına kadar gerçekleştiğini görmeyeceğiz.