Instagram geri dönüyor ve TikTok'a benzer değişiklikleri kaldıracak

Instagram geri dönüyor ve TikTok'a benzer değişiklikleri kaldıracak

Meta, bir süredir platformlarını TikTok'a "tesadüfen benzer" olacak şekilde değiştirmeye çalışıyor. Ancak görünen o ki şirket, Kylie Jenner ve Kim Kardashian gibi ünlü şahsiyetler de dahil olmak üzere çeşitli eleştirilere maruz kaldıktan sonra Instagram'daki bazı değişikliklerden geri adım attı.

Instagram patronu Adam Mosseri'ye göre, şirketin "büyük bir geri adım atması ve yeniden bir araya gelmesi" gerekiyor. Başlangıçta, "Instagram'ın yeniden Instagram olması" konusundaki eleştirilere ve taleplere verilen yanıt, değişikliklere daha da fazla yatırım yaparak Makaraların ve videoların akışını pompalamaktı. Mark Zuckerberg, Instagram ve Facebook'un önümüzdeki iki yıl içinde daha fazla "önerilen" gönderi göstermeye devam edeceğini de söylemişti.

Şimdi Mosseri, çok fazla ayrıntı vermese de Instagram'ın yaptığı değişikliklerin bir kısmını geri çekeceğini söyledi. Platformer haber bülteni ile yaptığı röportajda, Instagram'ın risk almasından memnun olduğunu ancak şirketin şikayetleri dinlediğini belirtti.

Bildiğimiz, takip ettiğiniz kişilerle hiçbir bağlantısı olmayan önerilen gönderilerin ve hesapların sayısının "geçici olarak azaltılacağı". Fotoğrafları ve videoları tam ekranda gösteren tartışmalı yeniden tasarım, onu alan kullanıcıların paylaşımı için de durdurulacak.

Bununla birlikte, Instagram başkanı, platformun sıralama ve öneri algoritmalarını iyileştirdiği bir noktada en azından tavsiye hacminin geri gelmesi gerektiğini zaten açıklığa kavuşturdu.