Instagram DM'leri Otomatik Olarak Çevirecek Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Instagram DM'leri Otomatik Olarak Çevirecek Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Instagram Artık DM'leri Otomatik Olarak Çevirecek ve URL Etiketlerinin Nasıl Göründüğünü Değiştirme Yeteneği Sunuyor

Instagram, kişinin DM'lerine gönderilen mesajları çevirme seçeneğini ekliyor. Platform ayrıca bağlantı etiketlerinde bulunan metni özelleştirme yeteneği üzerinde çalışıyor.

İlk özellik, bu yazarın internetin geniş ölçüde göz ardı edildiğine veya en azından yeterince konuşulmadığına inandığı bir şeye dokunuyor. İnternetin getirdiği tüm potansiyel olumsuzlukları sürekli çevreleyen tartışmalar ve söylemler, günlük güvenlik ihlalleri ve siber suçluların çılgına dönmesiyle birlikte, internetin nereden geldiğini unutmak kolaydır. Tüm bunların adım adım başladığı 80'lerin sonlarını ve 90'ları hatırlayan var mı? En popüler platformlar sohbet odaları, MSN, kültür ve fikir alışverişi için kullanılabilecek alanlar oldu. Açıkçası, sosyal medyanın ve Reddit gibi forumların sürekli başarısıyla birlikte, değişim hala internetin en iyi yanıdır. Bunu daha da kolaylaştırmaya yardımcı olan herhangi bir özellik, bu yazarın kitabında sağlam bir artıdır.

Sosyal medya sızdıran Alessandro Paluzzi tarafından sağlanan ekran görüntüleri, Instagram'ın DM'leri doğrudan platforma çevirme yeteneğini eklediğini ortaya koyuyor. Bu özellik, kişinin tercihlerine göre açılıp kapatılabileceği sohbet ayarlarında bulunabilir. Her iki durumda da, arayüze çok sağlam bir katkı. Instagram bugünlerde çok popüler bir platform ve genç kitleler arasında Facebook'tan neredeyse daha başarılı. Bireyler arasında mektuplaşma tarzı konuşmalara izin vermek, en sevdikleri konuları tartışmak ve herkesin kafasına takılan dil engeli olmadan onlarla bağ kurmak çok şirin bir fikir olabilir, ancak netizenlerin talip olması gereken türden bir şey. Fikir ve kültür alışverişi, olumsuzluğu geliştirmek yerine yok etmeye yardımcı olur.

Elimizdeki ikinci özellik, bağlantılara bazı eğlenceli işlevler getiren özelliktir. Daha önce bir habere bağlantılar yayınlandığında, yalnızca URL'nin tamamı orada asılı kalacak şekilde yayınlanırdı. Ancak, artık durum böyle değil. Bu yeni bağlantı etiketiyle, kullanıcılar buna bir bağlantı ekleyebilir, ancak görüntülenen metni de seçebilir. Bu nedenle, bir kişi en sevdiği fırının web sitesine bir bağlantı ekleyebilir, ancak etikette URL'nin tamamı yerine adı görüntülenebilir. Bağlantılara dayanan bir hikayenin tüm görünümünü temizlemeye gerçekten yardımcı olur. Ayrıca bir hikayeye daha fazla karakter kazandırmaya yardımcı olur. Özellik henüz tam olarak kullanıma sunulmadı, ancak belirli bölgelerde A/B beta testi altında.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.