İnstagram Dm Ne Demek?

İnstagram Dm Ne Demek?

İnstagram günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Sadece görsel paylaşımı yapılan uygulama ile farklı şehirlerden hatta ülkelerden insanlarla iletişime geçebileceğiniz gelişmiş mesaj özelliği de mevcuttur. İnstagram hesaplarına direkt mesaj göndermek kısaca dm olarak adlandırılıyor. İnstagram hesabını açık ve gizli kullanan profillere göre direkt mesaj gönderme değişebiliyor. Kullanıcılar isterse dm kutusunu kapatabiliyor veya sadece takipçilerinden mesaj alabiliyor.

İnstagram Dm İfşaları

İnstagram dm son zamanlarda daha çok ifşalarla gündeme geliyor. Dm atmak, dmden yürümek gibi terimleri hayatımıza katan instagram uygulamasının mesaj özelliği istenmeyen olayların yaşanmasına da sebep olabiliyor. Sosyal medyada fenomen olmak için veya rahatsız edildiğini dile getirmek için kullanıcılar kendilerine gelen mesajların ekran görüntülerini paylaşmaya devam ediyor. Arasında ünlülerin de yer aldığı ekran görüntüleri instagram mesajlarını kapsıyor.

Arda Turan, Kaan Boşnak gibi ünlülerin de arasında yer aldığı dm ifşa haberleri ile dmden yürüme terimi sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Evliliği ardından kendisine gelen mesajların ekran görüntülerini paylaşan gizli bir hesap Kaan Boşnak’ı zor durumda bırakmıştı. Youtube dünyasında makyaj videoları ile tanına Danla Biliç ise instagram dmden futbolcuların kendisine gönderdiği mesajları ifşalayarak tanınmıştı. Emre mor, Kerem Tunçeri ve Merve Taşkın da dm ifşa haberleri ile anılan ünlü isimler arasında yer alıyor.

İnstagram Dm Almamak için Ne Yapılır?

Sosyal medya hesaplarının kullanıcı sayısının artması ve birtakım kötü niyetli insanların uygulamalarda gezinmesi diğer kullanıcıların rahatsız olmasına sebep oluyor. Görsel paylaşımının yapıldığı instagram hesaplarında mesaj almak istemeyen kullanıcılar için geliştirilmiş özellikler de bulunuyor.

İnstagram dm kapatmak için yapabileceğiniz gelişmiş ayarlar bulabilirsiniz. Öncelikle sadece takipleştiğiniz kişilerden dm almak istiyorsanız gizli hesap kullanabilirsiniz. Hesabınızı gizlemeniz halinde takip etmediğiniz kullanıcıların mesajları diğer kutusuna düşecektir. Diğer kutusuna gelen mesajlardan herhangi bir bildirim almadan mesajı açabilir ve gönderen kişinin bir daha mesaj atmasının engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcı kısıtlama özelliği ile belirli kişilerden yorum, mesaj ve görüntülü arama da almayabiliyorsunuz. Bu işlemi kişinin profiline girerek kişiyi kısıtla özelliği ile yapabilirsiniz.