Instagram, Canlı Videolar Aracılığıyla Para Kazanınma Olanak Tanıyan Rozet Özelliğini Yaygınlaştırıyor

Instagram, Canlı Videolar Aracılığıyla Para Kazanınma Olanak Tanıyan Rozet Özelliğini Yaygınlaştırıyor

Instagram, içerik oluşturucuların Canlı Videolar aracılığıyla para kazanmaları için rozet özelliğini yaygın olarak kullanıma sunuyor

Instagram, yaratıcısı ile takipçilerini birçok ilginç şekilde birbirine bağlayan bir fotoğraf ve video paylaşım sosyal medya uygulamasıdır. Instagram'ın ana şirketi Meta, kullanıcılarını ilginç ve havalı yükseltmelerle eğlendirmeye her zaman büyük ilgi göstermiştir.

Ancak teknoloji devi sadece kullanıcılarını değil, aynı zamanda yaratıcılarını da düşünüyor ve son zamanlarda sosyal ağ, IG live aracılığıyla bir kazanma yöntemi, yani yaratıcılar için rozetler başlattı.

Daha önce bu özellik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde mevcuttu, ancak SMT'ye göre İngiltere, İspanya, İtalya, Almanya, Fransa, Avustralya, Türkiye, Brezilya, Japonya ve Meksika bölgelerindeki içerik oluşturucular da rozetlerden yararlanabilir. Yukarıda belirtilen tüm bölgelerdeki içerik oluşturucular, yayına girdiğinde rozetlerinin otomatik olarak açıldığını görecek, ancak bu rozetleri saklamak veya hayatlarında göstermek istemeyen kullanıcılar da onları kapatma seçeneğine sahip olacak.

Devam et, bu rozetin gerçekte ne olduğunu düşünüyor olmalısın? İçerik oluşturucular bundan nasıl para kazanabilir? Yukarıda belirtilen bölgelerden Yaratıcılar Instagram'a canlı olarak geldiklerinde, rozetleri kullanabilirler ve herhangi bir takipçisi bu rozetleri 0,99$ ile 4,99$ aralığında satın alabilir.

Görünüşe göre her iki taraf, yayıncı ve yorumcu bundan faydalanabilir, eğer bir takipçi bu rozeti satın alabilirse, yalnızca en sevdiği yayıncıya maddi anlamda yardımcı olmakla kalmaz, yayıncısı da onları kolayca fark edebilir ve daha fazla kabul edebilir.

Şimdi içerik oluşturucunun bu rozetlerden nasıl yararlandığından bahsedecek olursak, Instagram kendi küçük yüzdesini koruduktan sonra bu rozetten kazanılan tüm para içerik oluşturucuya verilecektir.

Bu rozetler, kullanıcıların tek bir dokunuşla satın alabilecekleri alt işlev çubuğunda göründü.

Ancak içerik oluşturucuların bu rozetten yararlanabilmesi için bazı kurallar vardır. Bu rozetleri alabilmek için içerik oluşturucuların en az 18 yaşında olması ve Instagram uygulamasında içerik oluşturucuları veya işletme hesapları olması gerekir. Üstelik en az 10k takipçisi olmalı; platform kuralları ve düzenlemeleri ile topluluk yönergelerine uymaları gerekir

Bu, uygulamadaki içerik oluşturucular için kıvılcımı canlı tutmaya yönelik en son Instagram çabasıdır. İçerik oluşturuculara daha fazla enerji ve coşku verecek ve onları uygulamada düzenli olarak iyi ve canlı içerik yayınlamaya ve beslemelerini uygulamada sürdürmeye teşvik edecektir.

Günümüzde her sosyal medya platformu, büyük ismi uygulamalarında tutmak için rakipleriyle mücadele ediyor. Birisi bir sosyal medya platformundan ayrılırsa, rakiplerinin uygulamaları onlara daha fazla gelir potansiyeli sunacaktır. Bu nedenle, herhangi bir uygulamayı büyütmek için kilit unsurdur.