Instagram Bir Çeşit Özelliği Test Ediyor!

Instagram Bir Çeşit Özelliği Test Ediyor!

Instagram, eller serbest modunu kullanırken çalışacak yeni bir avuç içi hareketi özelliğini deniyor.

Alessandro Paluzzi, yakın zamanda attığı bir tweette, hikayeyi eller serbest modda yaparken Instagram kullanıcılarının ellerini kameranın önünde açarlarsa otomatik fotoğraf çekme seçeneğinin keyfini çıkaracaklarını ortaya koyuyor.

Geçmişte Instagram, kullanıcılarının ilgisini çekmek için farklı özellikler sunuyordu. Remix makara özelliği, kullanıcıların makaraları TikTok düet gibi diğer video yaratıcıları ve abonelikler ve özelleştirilebilir ızgara gibi diğerleri ile kaydetmesine olanak tanır. Eller serbest modu Instagram'da çıktığında hemen her aktif kullanıcı çok beğendiği için kısa sürede değerini buldu. Bu sayede kullanıcılar, video düğmesine uzun süre basmadan uzun hikayeler oluşturmayı kolay buluyor. Yine de, Instagram hala iyileştirme şansı olduğunu düşünüyor ve özellikle tüm hikayenin temel kısmını detaylandırmak ve belirtmek için kullanıcılar (öncelikle içerik oluşturucular) için son derece yararlı olacak yeni bir şey üzerinde çalışmaya başlıyor. Çünkü hem sponsorları için hem de içerikleri için her gün bazı videolar yapmak zorunda kalıyorlar, bu oldukça uzun bir zaman alıyor. Ve hareketler, hikaye oluştururken kullanıcılar istediklerinde resme otomatik olarak tıklamalarına yardımcı olur; Alessandro'nun (Mobil Geliştirici) tweetiyle yayınlanan videoda olduğu gibi, ellerini kameranın önünde açmaları gerekiyor.

Paluzzi'nin tweetine yanıt olarak bir kişi, Samsung cihazının selfie çekmek için avuç içi hareketlerini kullanma özelliğine de sahip olduğunu söyledi. Ayarlarda “avucu göster” seçeneği etkinleştirilerek kullanılabilir ve artık Instagram aracılığıyla her cihazın kullanıcıları bunu kullanabilir.

Konuya gelince, kullanıcılar hala iyi fotoğraf çekebilse de neden geliyor? Böylece, fotoğraf çekmenin ve geleneksel olanı kaldırmanın bir yolunu sunar. Basitçe, bir fotoğrafa tıklamanın başka bir yolu ve başka bir şey değil.

Şimdi soru burada ortaya çıkıyor, ne zaman gelecek? İçerik oluşturucular hala üzerinde çalışıyor ve kullanıcılar yakında cihazlarında bulabilirler.