Instagram bağış toplama aracını Reels'e getiriyor

Instagram bağış toplama aracını Reels'e getiriyor

Bu özellik, Meta'nın Dünya Günü çabalarının bir parçası olarak 30'dan fazla ülkede kullanıma sunuluyor.

Instagram, Reels aracılığıyla bağış toplama ve bağış toplama seçeneğini kullanıma sunuyor. 30'dan fazla ülkedeki kullanıcılar artık insanların 1,5 milyondan fazla sivil toplum kuruluşuna bağış yapmaları için bir bağlantı ekleyebilir. Bağış toplama aracı, son birkaç yıldır Hikayelerde ve canlı yayınlarda mevcuttu.

Bu özellik, Meta'nın Dünya Günü çabalarının bir parçası olarak duyuruldu. Meta, 4 milyondan fazla insanın, iklim değişikliğine karşı mücadele eden çevre koruma ve kar amacı gütmeyen kuruluşları desteklemek için Instagram ve Facebook aracılığıyla 150 milyon doların üzerinde bağışta bulunduğunu söylüyor. Toplam bağışçı sayısına dayanan en popüler çevresel nedenler, Okyanus Temizliği, Dünya Yaban Hayatı Fonu ve (kalbime çok yakın olan) Sheldrick Yaban Hayatı Vakfı'dır.

Geçen yıl Instagram'da yapılan bağışların çoğu 20 doların altındaydı. Meta, hayırsever bağış kampanyaları için ödeme işlem ücretlerini kapsar, bu nedenle kullanıcıların bağışladığı her kuruş kar amacı gütmeyen kuruluşlara gider.

Başka bir yerde Meta, İklim Bilimi Merkezine daha fazla özellik eklediğini duyurdu. İnsanların iklim değişikliğiyle mücadele etmek için günlük yaşamlarında yapabilecekleri eylemleri vurgulayacaktır. Merkez ayrıca ülke düzeyinde emisyonları gösteren veri görselleştirmelerine de ışık tutacak. İklim Bilimi Merkezi şu anda 150 ülkede hizmet veriyor.

Instagram, Facebook ve Messenger genelinde Meta, insanların çevresel nedenlere desteklerini göstermelerine yardımcı olmak için çıkartmalar ve profil çerçeveleri yayınladı. Buna ek olarak şirket, iklimle ilgili yanlış bilgilerle mücadele etmelerine yardımcı olmak için 1 milyon dolarlık bir hibe programından fon alacak dokuz kuruluşu açıkladı. Meta ayrıca, Asya merkezli gazetecilerin sürdürülebilirlik konularında uzmanlık oluşturmalarına ve otorite geliştirmelerine yardımcı olacak bir proje olan Sürdürülebilirlik Medya Akademisi'ni de duyurdu.