Instagram, aşırı gönderileri gizleyen yeni Hikayeler düzenini test ediyor

Instagram, aşırı gönderileri gizleyen yeni Hikayeler düzenini test ediyor

Instagram Stories kesinlikle bir hit haline geldi ve bazı insanlar yaptıkları her şeyi bu 24 saatlik fotoğraflar ve videolar aracılığıyla paylaşmaktan gerçekten keyif alıyor. Bununla birlikte, sosyal ağ şimdi, içerik oluşturucular için kötü bir haber olan aşırı gönderileri gizleyen yeni bir Hikayeler düzenini test ediyor.

Brezilyalı bir Instagram kullanıcısı olan Phil Ricelle (Tecnoblog aracılığıyla), Instagram uygulamasının artık yalnızca başkaları tarafından paylaşılan Hikayelerden üçünü gösterdiğini fark etti.

Kullanıcılar şu anda aynı anda 100 Hikaye yayınlayabilir. Değişikliğe rağmen bu sayı aynı kalsa da, güncellemeyi alan kullanıcıların Hikayelerin geri kalanını görmek için "Tümünü Göster" düğmesine dokunması gerekiyor. Aksi takdirde, Instagram bir sonraki kişinin Hikayelerine atlar.

Bu, Instagram Stories'in işleyişinde önemli bir değişiklik getiriyor. Bazı insanlar bir hesaptaki tüm Hikayeleri aynı anda görmek için ekrana dokunmaya alıştığından, güncellemeden sonra bu artık mümkün olmayacak. İçerik oluşturucular için bu, üçüncü Hikayelerden sonraki gönderilerin büyük olasılıkla daha düşük görüntüleme sayısına sahip olacağı anlamına gelir.

Aynı zamanda, uygulamada görüntülenen Hikayelerin sayısını sınırlamak, kullanıcıların bu içerikle ilgilenmiyorlarsa daha fazla kişiden gelen gönderileri daha hızlı görmelerini sağlamalıdır.

Şu anda, yeni Hikayeler düzeniyle güncellemeyi yalnızca küçük bir kullanıcı grubunun aldığı görülüyor, bu nedenle Instagram'ın bu değişiklikleri tüm kullanıcılara sunmadan önce hala test ediyor olması muhtemeldir. Tabii ki, bu değişiklikler hiçbir zaman herkes için uygulanamayabilir.