Instagram artık sohbette alışveriş yapmanıza izin veriyor

Instagram artık sohbette alışveriş yapmanıza izin veriyor

Instagram, küçük işletmelerin ürünleriyle geçimlerini sağlamalarını biraz daha kolaylaştırıyor. Sosyal ağ, sohbetler aracılığıyla alışveriş yapma seçeneğini tanıttı.

Bir işletmeye mesaj gönderin ve sohbetten ayrılmadan soru sorabilir, ürün ayrıntılarını alabilir ve kontrol edebilirsiniz (doğal olarak Meta Pay'i kullanarak). Bu olmazsa olmaz gömleği bir web sitesini ziyaret etmeden veya alışveriş yapılabilecek bir gönderi aramadan satın alabilir ve özelleştirebilirsiniz. Bu özellik, bazı ülkelerde nitelikli küçük işletmeler aracılığıyla kullanılabilir. Daha fazla ayrıntı için Meta'ya sorduk.

Sohbet tabanlı alışveriş şaşırtıcı bir hareket değil. Zaten birçok ülkede WhatsApp sohbetleri aracılığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Bu genişleme, Instagram sohbetlerini alışveriş için uygun hale getirebilir ve özellikle Kuzey Amerika'da ve WhatsApp'ın fazla nüfuza sahip olmadığı diğer bölgelerde faydalı olabilir. Başka bir şey değilse, bu Instagram'ı daha fazla tam hizmet mağazası yapar - endişelerinizi gidermek için uygulamadan asla ayrılmanız gerekmeyebilir.