Instagram Artık iOS Kullanıcılarının Uygulamadaki Hesaplarını Silmelerine İzin Veriyor: Nasıl Çalışır?

Instagram Artık iOS Kullanıcılarının Uygulamadaki Hesaplarını Silmelerine İzin Veriyor: Nasıl Çalışır?

Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarının hesap silme için sıkıcı bir süreci var ama Apple şimdi bunu kullanıcılar için kolaylaştırmaya çalışıyor.

Instagram artık kullanıcıların hesaplarını uygulamasından silmelerine izin veriyor, ancak yalnızca iPhone kullananlar için. Doğru, şu ana kadar Instagram hesabınızı silmek istediyseniz, uzun ve meşakkatli bir süreç izlemeniz gerekiyordu. Bu nedenle, çoğu insan bunun yerine devre dışı bırakır. Ancak Apple'ın Uygulama İnceleme Yönergeleri'ndeki değişiklikle birlikte Instagram gibi uygulamalar artık bu süreci kullanıcıları için daha kolay hale getirmek zorunda kaldı.

Artık Instagram hesabı olan iPhone kullanıcıları uygulama ayarlarına giderek hesaplarını silebilirler. Meta'ya ait platform, birkaç ay sonra uygulamaya geri dönmek isterseniz, hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma seçeneği sunar.

Sadece Instagram değil, çoğu uygulama silme mekanizmalarını insanların yapmaktan kaçınacağı şekilde akıllıca tasarlamış görünüyor. Ancak Apple'ın App Store'daki değişiklikleri, kullanıcıların bundan böyle iPhone'ları aracılığıyla bu güce sahip olmalarını sağlıyor.


İlginç bir şekilde, Google, bu platformlara yalnızca web'e yönelik silme işlemiyle çalışma fırsatı vermeye devam ediyor. Apple'ın yönergelerini değiştirmesiyle, Google'ın da yakın gelecekte aynı şeyi izlemesini umuyoruz.

iOS Uygulamasından Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

- iPhone'unuzda Instagram uygulamasını açın

- Profil bölümüne dokunun

- Hesaplar'a gidin ve ardından Hesabı Sil'e tıklayın

- Instagram size iki seçenek sunar: Hesabı Devre Dışı Bırak veya Sil

- Hesabı sil'i seçin ve onaylayın

Bunu söyledikten sonra Instagram, hesabın gerçekten silinmesini istediğinizden emin olmak için size 30 gün daha veriyor. Bundan önce, Instagram'ın hesabınızı tamamen kaldırmasını durdurma seçeneğiniz var.

Raporlara göre Meta, WhatsApp gibi ortak sahip olduğu tüm ürünlerinin yeni normlara uygun olmasını sağlıyor. Diğer platformların da benzer bir kullanım kolaylığı hesap silme yöntemine kaydolmasını umuyoruz.