Instagram, Araba Kullanırken Telefon Kullanımına Karşı Uyarı Göndermeye Başlayabilir

Instagram, Araba Kullanırken Telefon Kullanımına Karşı Uyarı Göndermeye Başlayabilir

Telefonlar muhtemelen şu anda hayatınızı yaşamayı seçme biçiminizin temel dayanağı haline geldi ve bu, yararlarının yanı sıra olumsuz etkilerinin de adil payıyla geldi. Herkesin başkalarıyla iletişimde kalmak ve işini yapmak için bir akıllı telefona ihtiyacı vardır, ancak bu cihazlara güvenmemiz tehlikeli olabilir, çünkü bu, potansiyel olarak onları sürüş sırasında kullanmamıza neden olabilecek türden bir şeydir.

İnsanları yoldan uzaklaştırabileceği ve kazalara neden olabileceği için araba sürerken telefonunuzu kullanmak son derece tehlikeli olabilir ve tüm bunlar söylenmişken ve şimdi yoldan çekildiğimiz için Instagram'ın oynamaya çalıştığını not etmek önemlidir. kullanıcıların aldığı bir dizi bildirim yoluyla bu olayları azaltmadaki rolü. Alessandro Paluzzi'ye göre bu bildirim, uyarı kelimesinin kendisi ile birlikte büyük bir uyarı sembolü içerir ve ayrıca kullanıcılara bir aracın direksiyonundayken her zaman tetikte olmaları gerektiğini söyler.

Bu bildirim, kullanıcıların araç kullanırken uygulamayı kontrol etmemesi gerektiğini söyleyecek kadar ileri gidiyor ve bu, her şeyin göz önünde bulundurulması ve dikkate alınmasıyla kesinlikle doğru yönde atılmış bir adım. Çoğu büyük teknoloji şirketi, kişisel sağlık ve güvenlik meselesi olsa bile, hizmetlerini veya ürünlerini kullanıcılara kullanmamalarını önermekten çekiniyor. Dolayısıyla Instagram'ın bunu yapıyor olması, şirketin insanların hayatını kendi kârının önüne koymaya çalıştığını gösteriyor.

Her gün açık yolda meydana gelen kazaların büyük bir kısmı, araba kullanırken veya sosyal medyayı kontrol ederken mesaj yazan kişilerden kaynaklanmaktadır. Bu, trafik sıkışıklığında kalsa bile tehlikeli olabilir çünkü yolun ne zaman açılacağını ve çok yavaş hareket etmeye başladığınız için birisinin size çarpabileceğini asla bilemezsiniz. Daha fazla teknoloji şirketinin, kullanıcılara, dikkatlerini başka bir şeye vermek yerine araba kullanmaya odaklanmaları gerektiğini hatırlatması gerekiyor.