Instagram, Akışta Uzun Fotoğrafları Test Ediyor

Instagram, Akışta Uzun Fotoğrafları Test Ediyor

Instagram, olumlu bir yanıt alamayan beslemesinin düzenini değiştirmeyi denedi, bu yüzden şimdi yüklediğiniz fotoğrafların biçimini değiştiriyor.

Instagram, fotoğraf desteğini sonlandırmayacak, ancak videoya odaklanması, kullanıcıların yakında fotoğraflarını ultra uzun formatta, yani temelde 9:16 oranında yükleyebilecekleri anlamına geliyor. Sözde fotoğraf paylaşım platformu, birkaç hafta içinde testlere başlayacak.

Bu güncelleme, haftalık Soru-Cevap oturumunu yanıtlayan Adam Mosseri tarafından paylaşıldı. Mosseri, "Uzun videolarınız olabilir, ancak Instagram'da uzun fotoğraflarınız olamaz" dedi. "Bu yüzden belki ikisine de eşit davrandığımızdan emin olmamız gerektiğini düşündük."

Ve bu güncelleme, özellikle Instagram'ı ve en son değişikliklerini izliyorsanız, pek şaşırtıcı gelmiyor. Mosseri, platformun artık videolara nasıl hitap edeceğinden ve fotoğrafları ürünün küçük bir parçası olarak nasıl tutacağından bahsetti. Bu, insanların 9:16 formatında fotoğraf göndermesine izin verme kararını açıklayarak Instagram'ın video merkezli yaklaşımına odaklanmasına ve insanları mutlu etmeye devam etmesine izin veriyor.

Bildiğiniz gibi Instagram, içeriği Hikayeler olarak yüklerken 24 saat sonra kaybolan 9:16 görüntüleri kullanma seçeneği sundu. Ancak görüntüler için bu formata sahip olmak kesinlikle trendleri ortaya çıkaran bir fikir gibi görünüyor.

Sonuçta, bugünlerde çoğu akıllı telefon, çentik ve delikli akıllı telefonların piyasaya çıkmasından bu yana popüler hale gelen 9:16 oranındaki fotoğrafları tıklamanıza izin veriyor. Böylece, insanlar fotoğraflarını gerçekten tıklayabilir ve yüklenen en iyi görselleri elde etmek için onları kırpmak için çaba harcamak zorunda kalmazlar.

Instagram, insanların bundan hoşlanmadığını öğrendikten sonra şirketin geri almak zorunda kaldığı tam ekran bir arayüze geçtiği için zaten tepkiyle karşı karşıya kaldı. Şimdi aynı kişilerin 9:16 oranlı Instagram beslemesini gördüklerinde, özellikle de geleneksel oranda fotoğraf çekip yayınlamayı seven fotoğraf çekenlerin ve fotoğrafçıların nasıl tepki vereceğini göreceğiz.