Instagram, adil ve kapsayıcı kalmak için ırk ve etnisiteyi inceleyen bir anketi duyurdu

Instagram, adil ve kapsayıcı kalmak için ırk ve etnisiteyi inceleyen bir anketi duyurdu

Sosyal medya platformları aracılığıyla marjinal topluluklar sosyal ağlarını genişletme fırsatı buluyor. Ancak yankı odaları gibi hareket eden bu platformların çoğu zaman hem olumlu hem de olumsuz görüşleri pekiştirmesiyle birlikte, marjinalleşmeden kaynaklanan sorunların varlığı, dijital olmayan alanlarda olduğu kadar dijital alanlarda da yaygınlaşıyor. Bu, sosyal medyanın marjinal kimliklere sahip olanlar için muhtemelen daha zehirli olduğunu gösteriyor.

Marjinalleşmiş toplulukların sosyal medyayı farklı kullanmaları nedeniyle, onlar da farklı şekilde deneyimliyorlar. Artık Instagram gibi sosyal platformlar, "bu topluluklar tarafından dile getirilen endişeleri daha iyi anlamak için kapsamlı araştırmalara" öncelik vermeye ve sonuç olarak ürünlerinde iyileştirmeler yapmaya başladı.

İnsanların Instagram'da yaşayabileceği farklı deneyimleri, ürünlerinin farklı toplulukları nasıl etkilediğini anlamak ve adaleti teşvik etmek için gerekli değişiklikleri yapmak için sosyal medya devi şimdi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Instagram'daki insanlardan isteğe bağlı bir ankete katılmalarını isteyecek. YouGov'un ev sahipliği yaptığı bu anket, insanların ırk ve etnik köken gibi bilgileri paylaşmalarına olanak sağlayacak.

CEO YouGov, Stephan Shakespeare şunları söyledi:

Misyonumuz, dünyanın her yerindeki tüketicilerle şeffaf, tam izin verilen etkileşimler yoluyla en dürüst ve doğru verileri sağlamaktır. Meta'nın farklı toplulukların sahip olduğu deneyimleri daha iyi anlamasına ve daha adil ürünler oluşturmasına yardımcı olmak için bu yeteneği kullanmaktan heyecan duyuyoruz.

Instagram veya Texas Southern University, University of Central Florida, Northeastern University ve Oasis Labs gibi ortak araştırma kurumları yalnızca toplanan demografik bilgilere erişebilecek. Bu, kişileri veya hesaplarını bireysel yanıtlarına bağlayamayacakları anlamına gelir.

Texas Southern Üniversitesi'nde Araştırma ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı şunları söyledi:

Texas Southern University, teknoloji ve kentsel araştırmaların kesiştiği noktada konumlanmak üzere Meta Sivil Haklar Ekibine katılmaktan gurur duyar. TSU'nun Araştırma ve Yenilik Bölümündeki öğretim üyelerimiz ve ekip üyelerimiz, diğer okullarımız ve kolejlerimizle birlikte, bu ortaklığın renkli topluluklara fayda sağlamak için başarılı olmasını sağlamak için işbirliği yapacaktır.

En son girişimle ilgili ek ayrıntılar aşağıdaki gibidir:

Ankete katılmak zorunlu değildir. %100 isteğe bağlıdır.
Anket yanıtınızı size veya belirli hesaplarınızdan herhangi birine bağlamayacağız. Anket yanıtınız şifrelenir. Instagram ve tüm Meta platformları, YouGov, Oasis ve akademik kurumlar, yanıtınızı Instagram hesabınıza geri bağlama olanağına sahip değildir.
Bu, erişiminizi veya insanların içeriğinizle herhangi bir şekilde nasıl etkileşimde bulunduğunu etkilemek dahil olmak üzere Instagram'da sahip olduğunuz deneyimleri sınırlamayacaktır.
Metodumuzla, bireysel anket yanıtları reklam sistemimizde kullanılamaz ve kullanılmayacaktır.
Bu bilgiler sürekli olarak ortak kurumlarda saklanmayacaktır. Yanıtlar 30 gün sonra YouGov tarafından ve talep üzerine Texas Southern University, Central Florida Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi ve Oasis Labs tarafından silinecektir.