Huawei, Son Dxomark Testinde Apple'dan En İyi Kamera Tacını Aldı

Huawei, Son Dxomark Testinde Apple'dan En İyi Kamera Tacını Aldı

P50 Pro, Kamera test sonuçları inanılmaz bir potansiyel ve başarı gösteriyor. P50 Pro, yalnızca Apple'ın iPhone 12'sinden tahtı devralmakla kalmadı, aynı zamanda bunu birçok kişinin ulaşılmaz olarak gördüğü bir marjla yaptı.

Sürekli artan teknolojik gelişmeler ve değişiklikler hayal gücüne çok az şey bırakıyor. Geçtiğimiz on yıl ve daha fazla süredir Apple, şehir genelinde en iyi kamerayı nispeten kolaylıkla teslim etme tahtındaydı ve diğer amiral gemisi telefonların her yeni sürümünden kilometrelerce uzaktaydı. Yıllar geçtikçe, Çinli şirketler dünya genelinde her sektöre ve sektöre hakim oldu ve Apple, Çinlilerin gazabından kaçamadı. Çin'in sürekli artan GSYİH ve Nüfusu, Huawei'ye Apple'ın geniş çapta ünlü Kamerasına meydan okumak ve onu yenmek için gerekli araçları ve gerekli yeteneği sağladı.

Huawei kısa süre önce amiral gemisi telefonu P50 Pro'yu tanıttı ve Kamera test sonuçları inanılmaz bir potansiyel ve başarı gösteriyor. P50 Pro, yalnızca Apple'ın iPhone 12'sinden tahtı devralmakla kalmadı, aynı zamanda bunu birçok kişinin ulaşılmaz olarak gördüğü bir marjla yaptı. iPhone 12, Dxomark Kamera testinde büyük beğeni toplayan 130 puan alırken, Huawei'nin P50 Pro'su, toplam 144 puanla testte 14 puan önde geçerek onu uçup gitti.

huawei-son-dxomark-testinde-appledan-en-iyi-kamera-tacini-aldi.jpgHuawei'nin benzersiz stratejisi ve nihai planı, Apple'dan tahtı devralmalarına yardımcı oldu. Plan, gürültü testinde daha iyi bir derecelendirme elde etmek için iki sensörün kullanılması etrafında dönüyor. Bunu başarmak için Huawei, paraziti azaltmak ve görüntünün ayrıntılarını hafifletmek için 40 megapiksel monokrom sensörü kullandı; bu, parazitteki azalmayı artıran ve görüntüdeki ayrıntılara gösterilen dikkati artıran 50 megapiksel tam renkli sensörü tamamladı. . Bu plan, Huawei ve P50 pro'ya Dxomark Gürültü Testinde iPhone'a göre 24 puanlık bir üstünlük sağladı.

Huawei'nin yeni amiral gemisi telefonu, fotoğraf kalitesinde 149, yakınlaştırma özelliğinde 107 ve video kalitesinde 116 puan alarak Dxomark'ın ağırlıklı testinde 144 puan topladı. Sadece bu değil, P50 pro aynı zamanda 64 MP telefoto lense ve yeni iPhone 12'den daha fazla avantaj sağlayan 13 MP ultra geniş lense sahip. Bu, P50 Pro'nun iPhone'un yalnızca 68'inin üzerinde sahip olduğu 107 ile gösterilir.

Huawei'nin ve devrim niteliğindeki kameralı telefonunun karşılaştığı tek sorun, ürünün yalnızca Çin merkezli olması ve dünyanın dört bir yanındaki müşteriler için zahmetli olması ve yalnızca bu değil, telefonun Çin tarafından yönetilen Harmony OS'de çalışması ve belirli kısıtlamalarla birlikte gelmesidir. telefonun erişilebilirliğini sınırlayın. Bununla karşılaştırıldığında, iPhone'un İşletim Sistemi yükü geri alıyor ve iPhone 12'nin ünlü mirasının birincil nedeni.