Güvenlik Araştırmacıları En Tehlikeli Google Voice Kimlik Doğrulama Dolandırıcılığını Ortaya Çıkardı

Güvenlik Araştırmacıları En Tehlikeli Google Voice Kimlik Doğrulama Dolandırıcılığını Ortaya Çıkardı

Güvenlik araştırmacıları, Google Voice odaklı dolandırıcılık tarafından hedef alındıkları için numaralarını çevrimiçi olarak paylaşma eğiliminde olan çeşitli kullanıcılara uyarı yaptı.

Teknolojinin yükselişi sayesinde epeyce dolandırıcılık ortaya çıktı ve bu dolandırıcılıkların önemli bir kısmının Google Voice kimlik doğrulamasıyla bir ilgisi var. Federal Soruşturma Bürosu, bu günlerde giderek daha yaygın hale gelen çok çeşitli Google Voice odaklı dolandırıcılık tarafından hedef alındıkları için numaralarını çevrimiçi olarak paylaşma eğiliminde olan çeşitli Amerikalılara bir uyarı verdi.

Bunun çalışma şekli, kötü niyetli bir aktörün, çevrimiçi olarak özgürce yayınlayacağınız çeşitli bilgileri alması ve çeşitli şeyleri satmak veya çok çeşitli başka dolandırıcılık yapmak için kullanılan sahte hesaplar oluşturmak için Google Voice kimlik doğrulamasını kullanmasıdır. Bununla ilgili gerçekten endişe verici olan şey, hesap belirli bir kullanıcının adına ve ayrıntılarına sahip olduğundan, bu dolandırıcılık ve kötü niyetli eylemlerden dolayı sorumlu olanlar olabilir.

Tüm bunlar söylenmiş ve artık aradan çıkmışken, bu dolandırıcıların gerçek satıcılar olduklarını doğrulamak için telefon numaralarınızı kullandıklarına dikkat etmek önemlidir. Bir şey sattığını iddia eden birine veya diğerine yaklaşacaklar ve meşruiyetlerini göstermeleri istendiğinde, çalıntı telefon numaralarını kimliği doğrulanmış Google Voice hesapları oluşturmak için kullanacaklar ve bu da alıcıları genellikle başarılı bir şekilde gerçek bir kişiyle konuştuklarını düşünmeleri için kandıracaklardır. satmaya değer bir şeye sahip.

İnsanların kişisel bilgilerini ve kendileriyle ilgili bilgileri çevrimiçi olarak yayınlama konusunda gerçekten dikkatli olmaları kesinlikle çok önemlidir. Bunun gibi dolandırıcılıklar, paylaştığınız her türlü bilgi veya verinin başka birini dolandırmak için çok iyi kullanılabileceğinin güçlü bir göstergesidir. Google ile iletişime geçmek ve hesabınızı geri yüklemek, profilinizin kontrolünü yeniden ele geçirmenin ve profilinizin bu şekilde kullanılmasını çoğunlukla engellemenin harika bir yolu olabilir.