Google'ın Alıntılanan Aramaları Artık Kalın Yazılı Olarak Görünecek, Böylece Kullanıcılar En Alakalı Sonuçları Görebilecek

Google'ın Alıntılanan Aramaları Artık Kalın Yazılı Olarak Görünecek, Böylece Kullanıcılar En Alakalı Sonuçları Görebilecek

İnternette tam olarak aradığınızı bulamamaktan daha endişe verici bir şey yoktur. Google, bu tema etrafında dolaşan sorunlara yardımcı olmak için yeni bir özellik başlatıyor.

Arama motoru devi, alıntılanan aramalarının yakında nasıl ortaya çıkacağını kalın harflerle açıkladı. Hareket, kullanıcıların ekranlarına dağılmış geniş miktarda bilgi içinde kaybolmadan önce en alakalı aramalarına tanık olmalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

Teknoloji devinin teklif aramalarına yönelik yeni düzenleme, belirli bir sonucu ararken büyük ölçüde etkililik katacağından emin.

Ancak şimdilik, firma girişimi yakında mobil cihazlara genişletmeyi planlasa da, yalnızca masaüstü bilgisayarlarda yapılan aramalarla sınırlı olacak.

Bu nedenle, kullanıcılar bilgisayarlarında bir sonraki alıntı aramalarında, sorgulanan terim arama sonuçları sayfalarına ulaştığında daha fazla öne çıkması için kalın harflerle vurgulanacaktır.

Kalın metni, Google'daki sayfanın snippet'lerinin önizleme sürümünde, şirketin her arama sonucunun altında göstereceği özel olarak bulabilirsiniz.

Şirket, kararı dün yayınladığı blog yazısı aracılığıyla duyurdu. Burada Google, kullanıcıların arama sorguları için işleri nasıl daha basit hale getirmek istediğini açıkladı ve bunun için sorgulanan aramalarını cesurlaştırıyor.

Değişiklik, kullanıcılar bağlantıya bastıktan ve söz konusu içeriği ziyaret etmeye gittikten sonra gerçekleşecek.

Farkında olmamanız durumunda, alıntılanan aramalar, bir kullanıcının belirli bir arama sonucunun belirli bir terim, cümle veya hatta bir kelime öbeği içermesini istediği durumlar içindir. Basitçe söylemek gerekirse, çoğu kişi onu, normal bir Google araması, kullanıcıların arayabileceği sonuçları bulamadığında aramalarınızı gerçekten daraltan harika bir araç olarak görüyor.

Geçmişte Google, alıntılanan belirli aramalarda gözlemlenen metni vurgulamasını engelledi. Ve bu, alıntılanan metnin sayfanın diğer bölümlerinde bulunabilmesiyle ilgiliydi. Bu nedenle, bilgilerin nerede bulunabileceğine dair en yararlı incelemeleri veya küçük parçaları üretmez.

Geliştiriciler, terimi herhangi bir web sayfasının farklı alanlarında gösteren alakasız snippet'ler ortaya çıkacağından, bunun tüm okunabilirlik faktörünü etkileyeceğini kabul ettiler ve hissettiler.

Bu notta, Google çok çalıştı ve sonunda sadık kullanıcılarından gelen girdileri göz önünde bulundurarak bir çözüm buldu.

Alıntılanan aramalarıyla ilgili aldığı tüm geri bildirimlerden bahsetti. İnsanlar, aramalarına daha fazla değer ve kolaylık kattığı için alıntı yapılan terimlerin bir sayfada nerede göründüğünü görmek istedi.

Bu çok daha kullanıcı dostuydu ve sayfanın neyle ilgili olduğunun basit bir özetiyle karşılaştırıldığında büyük bir okunabilirlik faktörüne sahipti.

Şimdi, kullanıcıların sorgularında veya alıntılarında belirtilen her bir terimin web sayfasında kalın olmasını beklememelerini umuyoruz çünkü bu çok zor.

Google, açıklama metninde vurgulanan terim, metin için ALT alanı ve Meta için de aranacağını ekler.

Bu nedenle, bunun sesini beğendiyseniz, devam edin ve bugün masaüstü bilgisayarlarınızda deneyin.