Google, Ürün Sorgularınızdan Herhangi Birinde Arama İyileştirmesine Daha Fazla Keşfet Eklemeyi Test Ediyor

Google, Ürün Sorgularınızdan Herhangi Birinde Arama İyileştirmesine Daha Fazla Keşfet Eklemeyi Test Ediyor

Google, kullanıcıların bazı ek işlevlerle bunları kolayca gözden geçirebilmeleri için çok kullanışlı özelliklerinden bazılarını hızla güncelliyor. Şimdi Google, arama iyileştirmenize daha fazlasını keşfetmeyi eklemek için test ediyor, bu nedenle herhangi bir ürün sorgunuz varsa, bu küçük güncelleme size bu konuda kolayca yardımcı olabilir.

Özellik bir süredir test ediliyor ve bu sayede, bir ürün aradığınızda Google sonuçlarınızda bir 'Daha fazlasını keşfet' düğmesini göreceksiniz. Bu, Google arama sayfasında zaten eklenmiş özelliklere bir ektir. Ürün Izgaraları ve Popüler Ürünler de Google'ın arama özelliklerini iyileştirmesinin bir sonucudur.

Twitter kullanıcıları bu özellikle ilgili düşüncelerini paylaşıyor ve bazıları bu özelliğin tam olarak eskisi gibi göründüğünü, sadece yeniden adlandırıldığını söylüyor. Ve bu da bir nevi doğru. Örneğin, 'Ayakkabılar' araması yaparsanız, sonuç sayfanızda bir 'Daha Fazla Keşfet' seçeneği göreceksiniz ve bu aradığınız şeyle ilgili olacaktır. Ayakkabı araması için, daha fazlasını keşfederek kadın ayakkabısı, çocuk ayakkabısı vb. alabilirsiniz.

Daha önce daha fazlasını keşfet düğmesinin adı "Aramayla İyileştir"di. Doğum taşlarını ararsanız, 'Aylara Göre İncele' seçeneğine sahip olursunuz. Neredeyse yeni özellik ile aynı.

Bu güncellemenin bir başka örneği de kıyafet aramanızdır. Hemen sonuçları alacak ve 'Kadın Giysileri', 'Erkekler için Giysiler vb. gibi ilgili aramalarla daha fazla seçeneği keşfedeceksiniz. Şimdi hepimiz bu özelliğin Google'ın genel çalışmasına ne gibi değişiklikler getireceğini bekleyip görmemiz gerekiyor. Ancak Google'ın tüm bunların arkasında bir stratejisi olmalı. Belki de bu, web aramalarında en çok sayıda insanın ilgisini çekmenin bir yoludur. Bu yeni güncelleme, aradıklarını kolayca bulmalarına yardımcı olacağından, insanlar için de yararlı olabilir. Bize göre, işlevlerin çoğunu değiştirmiyor ve Google her zamanki gibi çalışacak.