Google, Tüm Hesaplar İçin İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Zorunlu Hale Getirecek

Google, Tüm Hesaplar İçin İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Zorunlu Hale Getirecek

Google, Tüm Hesaplar için 2FA'yı Zorunlu Yapacak. İşte detaylar..

Güvenlik, bugünlerde pek çok teknoloji şirketinin aradığı şeyin büyük bir yönü ve bu konudaki en büyük oyunculardan biri de açıkçası Google. Tüm bunlar söylenmiş ve artık ortadan kalkmışken, Google'ın, Google hesapları olan kişilerin 2FA(İki faktörlü kimlik doğrulama) kullanmaya başlamasını zorunlu hale getirerek bu konuda büyük bir adım attığını belirtmek önemlidir.

İki faktörlü kimlik doğrulama kesinlikle insanların kendilerini güvende tutmaları için çok etkili bir yoldur, çünkü bu, birisi şifrelerini öğrense bile potansiyel olarak onları koruyabilecek türden bir şeydir. Bu, Google hesabı olan ortalama bir kişi için güvenliği kesinlikle artıracak olsa da, bunun bazı kişilerin hesaplarına erişmesini biraz daha karmaşık hale getireceğini de belirtmek gerekir, ancak bunun bir fedakarlık olabileceğini söylemek yeterli olacaktır. Google'ın her şeyi göz önünde bulundurarak ve dikkate alarak yapmaya istekli.

Google ayrıca iki adımlı doğrulama adı verilen yeni bir güvenlik biçimi üzerinde çalışıyor ve şimdiden 150 milyon kullanıcı kaydetti. Bu zorunlu 2FA gereksinimi, Google'ın 2 Adımlı Doğrulamayı standart hale getirmesi için bir adım olabilir; bu, kullanıma sunma plana göre giderse Google'ı dünyanın en güvenli teknoloji hizmeti sağlayıcısı haline getirebilir.

Dışarıdaki insanların büyük çoğunluğunun çevrimiçi güvenliklerine gerçekten dikkat etmediği kabul edilmelidir ve bu, Google gibi şirketlerin devreye girmesi ve potansiyel olarak sorunları kendi ellerine alması gerektiği anlamına gelir. Bu, herkesi 2FA'yı benimsemeye zorlayarak çevrimiçi güvenliğin gelişmesine yardımcı olan şey olabilir, ancak bazıları bu konuda bir seçenekleri olmadığı gerçeğinden hoşlanmayabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.