Google Tarafından Başlatılan Yeni Gmail Web Özellikleri Kullanıma Sunuldu

Google Tarafından Başlatılan Yeni Gmail Web Özellikleri Kullanıma Sunuldu

Gmail web özellikleri, alıcılar için yeni avatar çipleri, görsel göstergelerde iyileştirmeler ve yeni sağ tıklama menüleri ile güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü içerir.

Google, yeni Gmail web özelliklerini kullanıma sundu. Google, hizmet üzerinden posta gönderirken ve alırken kullanıcı deneyimini geliştirmek için tasarlanan Gmail web kullanıcı arayüzüne yeni geliştirmelerin geldiğini duyurdu. Bunlar, Gmail kullanıcı arayüzünde, alıcı ayrıntılarının "Kime, Bilgi ve Gizli" alanlarına eklenirken nasıl göründüğüne ilişkin değişiklikleri, alıcılar için yeni avatar çiplerini ve kuruluş veya kişiler dışındaki kullanıcılarla iletişim kurarken görüntülenen mesajları içerir. Gmail'e gelen tüm değişiklikler ve bunların kullanıcılara nasıl fayda sağlayacağı aşağıda açıklanmıştır.

E-postalar için yeni avatar

Gmail'de bir e-posta oluştururken, bazen kulağa benzer gelen adlar veya e-posta adresleriyle kafanız karışabilir. Kullanıcılara e-posta yazarken yardımcı olmak için alıcılar, gönderenin alıcıyı daha iyi tanımlamasına yardımcı olacak bir avatar çipinde görünecek. Bu, özellikle daha büyük bir insan grubuna e-posta gönderirken hataların azaltılmasına yardımcı olacaktır - doğru alıcı seçildiğinde avatar çipi görünecektir. Gmail ayrıca, postayı göndermeden önce bu alıcı hatalarını çözmeleri için kullanıcıları uyarır.

Tanıdık harici kişiler ve dahili alanlar için azaltılmış uyarı

Kuruluşunuzdaki kişilerle konuşmak için kurumsal e-posta adresinizi kullanabilirsiniz, ancak çoğu posta hizmeti, kuruluş dışındaki hesaplara mesaj gönderirken sizi uyarır. Ancak Gmail artık daha önce iletişim kurduğunuz hesapları akıllıca tanımlayabilir ve onları koyu sarı bir renkle vurgulayabilir. Gmail ayrıca, "gereksiz" uyarıları ortadan kaldırmak için aynı şirkete aitlerse (örneğin bir @youtube.com kullanıcısının bir @gmail.com kullanıcısına e-posta göndermesi) farklı alan adlarını "harici" olarak işaretlemez.

Yinelenenleri belirleme ve alıcıları temizleme

Kime veya Bilgi veya Gizli bölümüne zaten bir alıcı eklediyseniz, Gmail artık eklendiklerini göstermek için bir onay işareti gösterecektir. Alanlar arasında sürükleyip bırakmak da artık farklı alanlar arasındaki kopyaları otomatik olarak temizleyecektir. Gmail ayrıca, bir açılır öğe seçildiğinde klavye imlecinizin veya fare işaretçinizin gri bir menüyle nerede olduğunu göstermek için göstergeyi geliştiriyor. Şirkete göre, bu iyileştirmeler ve eklemeler şu anda web kullanıcılarına sunuluyor ve yakında tüm Google Workspace, G Suite Basic ve Business müşterilerinin kullanımına sunulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.