Google Pixel 8 video düzeltme için yeni bir işlev kazanabilir

Google Pixel 8 video düzeltme için yeni bir işlev kazanabilir

Google Pixel 7, fotoğrafları birkaç dokunuşla daha keskin ve net hale getiren Photo Unblur adlı benzersiz bir görüntü düzenleme aracı getirdi. Görünüşe göre Google benzer bir özelliği videolar için de hazırlıyor.

9to5Google'a göre, büyük teknoloji Google Fotoğraflar uygulamasının Pixel mobil sürümünde Video Unblur özelliğini test ediyor. Bu özellik, Google Tensor işlemcilerinin Makine Öğrenimi unsurlarının yardımıyla kullanıcıların videolardaki bulanıklığı gidermesini sağlayacak.

9to5Google, Google Fotoğraflar'daki Video Unblur özelliğinin bazı test görüntülerini paylaştı. Odak ve diğer kusurları düzeltme ana özelliğinin yanı sıra, geliştirilmekte olan aracın hala birkaç özelliği mevcut.

Bunlardan biri de videoları düzenlerken yeni kaplama efektlerinin eklenmesi. Kromatik sapma efekti için "Chromatic" ve eski video formatlarını simüle eden "VHS" ve "Super 8" dahil olmak üzere toplam 14 özel filtre var.

Video Unblur aracı, Google Fotoğraflar'ın HDR efektiyle aynı lansman modelini izliyor. İşlev ilk olarak fotoğraf düzenleme için kullanıma sunuldu ve daha sonra videolarla uyumlu hale geldi.

Pixel 8'e özel özellik

Video Unblur aracının gelecekteki Pixel 8 telefonlarının yeni özelliklerinden biri olacağı söyleniyor. Bununla birlikte, Google Fotoğraflar uygulamasının kaynak kodu, markanın bir sonraki cihazıyla ilişkilendirilen işlev hakkında herhangi bir bilgi getirmiyor.

Google'ın her yeni nesil akıllı telefonla birlikte yeni görüntü düzenleme özelliklerini ortaya çıkarma geleneğine sahip olduğunu belirtmek gerekir. Örneğin, Magic Eraser Pixel 6 ile piyasaya sürüldü ve daha önce de belirtildiği gibi Photo Unblur Pixel 7 ile tanıtıldı.

Google Pixel 8 serisinin ancak 2023'ün ikinci yarısında duyurulması bekleniyor. O zamana kadar, Video Unblur hakkında daha fazla ayrıntı resmi notlarda veya yeni sızıntılarda ortaya çıkabilir.