Google Pixel 6 Serisi ve Özel Tensör İşlemcisi Görücüye Çıktı

Google Pixel 6 Serisi ve Özel Tensör İşlemcisi Görücüye Çıktı

Google, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro adını taşıyan yeni akıllı telefonlarını resmileştirdi ve kendi işlemcisini kullanacak.

Google, bu yıl içinde piyasaya sürülecek olan yeni nesil Pixel 6 ve Pixel 6 Pro'nun önizlemesini yaptı. Bunlar, bir arka kamera çubuğu ve tonlarca başka yeni teknoloji içeren bir yeniden tasarıma sahip, Google'ın yeni amiral gemisi akıllı telefonlarıdır.

Google'ın Pixel 6 ve Pixel 6 Pro'su, Google'ın Pixel telefonlar için özel olarak oluşturulmuş özel tasarımlı Tensor SoC'sini kullanan ilk akıllı telefonlar olacak.

Google, Tensor çipinin AI ve ML modellerini doğrudan Pixel 6 telefonlarda işlemek için tasarlandığını ve bunun kamera teknolojisinde, konuşma tanımada ve daha fazlasında iyileştirmeler getireceğini söylüyor. Google, Tensor çipi ile sesli komutların, çevirinin, altyazıların ve diktenin çok daha iyi olacağını söylüyor.

google-pixel-6-serisi-ve-ozel-tensor-islemcisi-gorucuye-cikti.jpg

Pixel 6, 90 Hz yenileme hızına sahip 6,4 inç tam ekrana sahipken, 6,7 inç Pixel 6 Pro, 120 Hz yenileme hızına sahip 6,7 inç ekrana sahip. Her iki telefon da 6 inçlik bir akıllı telefon olan 2020 Pixel 5'ten daha büyük ve ekran içi parmak izi sensörüne ve Titan M2 güvenlik yongasına sahip.

Yeni akıllı telefonların her biri, arka kamera çubuğu kurulumuna sahip üç renk kombinasyonunda mevcuttur. Pixel 6 Pro, geniş, ultra geniş ve telefoto kamera lensleriyle donatılmıştır ve telefoto lens, 4x optik yakınlaştırma özelliklerine sahiptir. Pixel 6'da telefoto lens yok, ancak her iki telefon da yüzde 150 daha fazla ışık sağlayan güncellenmiş bir sensöre sahip.

Bir Material You kullanıcı arayüzü, yeni cihazın renkleri, kamerası ve form faktörü için Google'ın "akışkan" bir deneyim olduğunu söyleyecektir.

Gizmodo, The Verge ve Business Insider dahil olmak üzere birçok site, Pixel 6'yı test edebildi veya yetenekleri hakkında Google yöneticileriyle konuşabildi, bu nedenle bu incelemeler, Google'ın yaklaşmakta olan akıllı telefonları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için göz atmaya değer. Verge, bunun Google'ın "rekabetçi amiral gemisi telefon" konusundaki ilk gerçek girişimi olduğunu öne sürdü.

Google, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro için henüz bir çıkış tarihi vermedi, ancak bu yeni akıllı telefonlar, Apple'ın ‌iPhone 13‌, ‌iPhone 13‌ mini, ‌iPhone 13‌ Pro ve ‌iPhone 13‌ Pro Max'i içeren yeni iPhone 13 serisiyle doğrudan rekabet edecek.

Fiyatlandırma henüz mevcut değil, ancak geçen yıl çıkan Pixel 5 699 dolara mal oldu, bu nedenle Pixel 6 fiyatlandırması benzer bir seviyede başlayabilir.