Google ofislerine döndükten sonra Covid-19 salgınıyla karşı karşıya

Google ofislerine döndükten sonra Covid-19 salgınıyla karşı karşıya

Google çalışanlarından haftada en az üç gün yüz yüze çalışmaya dönmeleri istendi, ancak Covid-19'a yakalanan iş arkadaşları hakkında düzenli bildirimler aldı.

Bu çalışanlar, birçoğu evden çalışmaktan memnun olduğu için şirketin enfeksiyon yönetiminden aldıkları e-postalara hayal kırıklığı ile tepki gösterdi.

Los Angeles Halk Sağlığı Paneline göre, Google'daki Covid-19 salgını şu anda şehirdeki tüm işletmeler arasında en büyüğü. Silicon Beach (Venedik, California) kampüsünde 145 enfeksiyon kaydedilirken, şirketin Playa Vista kampüsünde 135 vaka daha ortaya çıktı. Hatta bazı çalışanlar, şirket bir ofise dönüş kutlaması yaptıktan sonra Mountain View genel merkezinden ve San Francisco ofislerinden bildirimlerde artış aldıklarını bile söylediler.

CNBC ayrıca, bu durum ortaya çıktıkça işçilerin, şirketin dahili görüntü paylaşım sitesi Memegen'e, aldıkları artan sayıda Covid-19 maruz kalma bildirimi hakkında şakalar yağdırdığını bildirdi.

Google Konumu

Bir Google sözcüsü CNBC'ye “Kampüslerimizde Covid-19'un yerinde bulaşmasında önemli bir artış olmadığını söyledi. Playa Vista ve Venedik'te bildirilen rakamlar, mevcut veya aktif vakaları değil, son aylardaki toplam vakaları yansıtıyor.” Bu kişi ayrıca Google'ın "bir Covid salgınının tanımını ve ne zaman maruz kalma e-postaları gönderileceğini belirlemek için eyalet ve yerel yasalar tarafından belirlenen metodolojiyi izlediğini" açıkladı.

Artık Covid-19'a karşı aşılanmamış kişileri işten çıkarmakla tehdit etmese de Google, fiziksel ofislere ve tesis dışı, zirveler ve ekip etkinlikleri de dahil olmak üzere diğer toplantılara dönmek için hala aşılara ihtiyaç duyuyor. Dev, çalışanlara kalıcı uzaktan çalışma için başvuru seçeneği de sundu, ancak kaçının onaylandığı belli değil.