Google, Internet Explorer 11'den Desteğini Çekti

Google, Internet Explorer 11'den Desteğini Çekti

Google artık İnternet Explorer'ı desteklemeyecek.

Yedi yıl önce, Internet Explorer 11 dünyanın en popüler tarayıcısıydı. O zamana kadar Chrome, Firefox'u çoktan geride bırakmıştı, ancak yalnızca bir yıldır ilgi odağında olmasına rağmen, Microsoft'un web'e girmek için tasarlanan son Explorer'ından çok uzaktı. Özellikle, Windows 8.1 ile birlikte piyasaya sürüldüğü için.

Neyse ki, o zamandan beri çok yağmur yağdı ve Microsoft Explorer, web'de varlığını sürdürmesine rağmen, büyük olasılıkla birden fazla sürümü hala kullanımda, ancak Internet Explorer 11 ile birlikte, genel anlamda vefat etti. İlk yılında yayında olan ve bir zamanlar Windows 7'ye taşınan en yaygın olanı, selefi Internet Explorer 8'i koltuğundan etmeyi başardı.

Bununla birlikte, her şeye rağmen, Internet Explorer 11'in tabutuna çiviyi Chrome'dan başka bir Explorer koymadı, öyle ki, şirket içi web tarayıcısını canlandırmaya yönelik ilk girişim olan orijinal Microsoft Edge başarısız oldu. Microsoft'un gösterdiği çabalar ve yakın tarihe verilen beklentiler için. Yalnızca Microsoft'un Chromium'u benimsemesi sürüklenmesine son verdi.

Bugün itibariyle ve StatCounter'ın yönettiği istatistiklere göre, Internet Explorer tüm sürümlerini hesaba katarsak %1.3 gibi saçma bir pazar payına sahip olacaktı.

Google, Internet Explorer 11'e veda ediyor

Her ne olursa olsun, Internet Explorer 11 en mutlak yok olmaya mahkûmdur ve ona bunu doğrulayan yeni bir darbe gelir: Google'ın tarayıcı desteğinin sonu. Daha kesin olmak gerekirse, Google arama motorundan. Ancak hala Internet Explorer 11 kullanıyorsanız, ölüm için Mountain View şirketini suçlamayın: hata yalnızca size aittir. Tarayıcınızı şimdi değiştirin, 2021'deyiz!

Aslında, çeyrek asırlık Internet Explorer, Microsoft'un kararıyla mahkûm edildi ve bu 2021'de özel bir dikkatle, zaten son esnemesiyle karşı karşıya kaldı: Mayıs ayında, geçen Ağustos ayının ortasını hedefleyen, görevden alınması için yol haritası yayınlandı. Microsoft 365'ten Internet Explorer 11 desteği, ancak tarayıcının Windows 10'un normal sürümlerinden kaldırılmasının etkili olacağı Haziran 2022'ye kadar olmayacak (Windows 11'de desteklenmez).

Bu nedenle, Google acele etmiyor, tam tersi: kolaylaştırdı. Her durumda, Google'ın Internet Explorer 11 desteğini geri çekmesi, arama motorunun artık bu sürümle çalışmadığı anlamına gelmez, yalnızca Google'ın ortaya çıkan sorunları görmezden geldiği anlamına gelir ... ve zamanla, uygulandıkça daha da fazla olacaklar. tarayıcının uğraşmaya hazır olmadığı değişiklikler ... çünkü gelişimi terk edildi.

Ve sen hala Internet Explorer 11 kullanıyor musun? Neden? Windows ile tam uyumluluk istiyorsanız, yeni Microsoft Edge birinci sınıf bir tarayıcıdır, zaten Internet Explorer ile uyumluluk sunar ve giderek daha fazla kullanıcı onu bu şekilde tanır, Microsoft'tan ayrılma baskısının bundan bahsetmiyorum bile. gitgide daha büyük ol… Ve hilelerin bir son kullanma tarihi vardır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler