Google Haritalar Ne Sıklıkta Güncelleniyor?

Google Haritalar Ne Sıklıkta Güncelleniyor?

Bu yazımızda Google Haritaların ne sıklıkla güncellendiğine dair bilgiler aktaracağız. İşte bilinmesi gerekenler..

Google Haritalar, potansiyel olarak alakalı kalmasına yardımcı olabilecek türden bir şey olduğu için sık ve düzenli güncellemeler gerektiren bir uygulama türüdür. Sonuçta, insanlar trafik ve rotalar gibi şeyler için canlı güncellemelere ihtiyaç duyacaklar ve ayrıca uygulama içindeki belirli özellikleri kullanırken canlı güncellemelere ihtiyaç duyacaklar, çünkü bu konuda hızlı güncellemelerin olmaması, uygulamanın ondan çok daha az kullanışlı olmasına neden olabilir.

Bunların hepsi söylenmiş ve artık yoldan çıkmışken, Google'ın haritasının her bir yönünü günlük olarak güncellemesinin işlevsel olarak imkansız olduğunu belirtmek önemlidir. Bunu yapmak, her şey düşünüldüğünde ve dikkate alındığında muhtemelen trilyonlarca dolara mal olacak ve mesele şu ki, bunu yapmanın da gerçekten bir anlamı yok. Google Haritalar'ın bazı özellikleri ve yönleri günlük veya canlı güncellemeler gerektirse de, diğerleri en azından bir süreliğine gayet iyi idare edebilir.

Google Haritalar güncellemeleri hakkında bilinmesi gereken bir şey de, çok sayıda insanın yaşadığı bir bölgede yaşıyorsanız, nispeten tenha bölgelerde yaşayanlardan çok daha fazla güncelleme görme ihtimalinizdir. Çoğunluğun ihtiyaçları genellikle azınlığın ihtiyaçlarından daha ağır basar ve Google'ın uyması gereken bir alt çizgisi olduğundan, bu, Google Haritalar için diğer birçok şey için olduğundan daha doğrudur.

Sokak görünümü, genellikle yıllık güncellemeleri gören bir özelliktir. Sokak görünümünüzün sağ alt köşesindeki simgeye tıklayarak resmin ne zaman çekildiğini görebilirsiniz. Dünyanın ortalamadan daha düşük bir nüfusa sahip bir bölgesinde yaşıyorsanız, sokak görünümünüzü güncellemek için 3-5 yıl veya belki daha fazla beklemeniz gerekebilir, bu nedenle caddenin Gördüğünüz görünüm nispeten eski.

Bu, uydu görüntüleri için de aynı güncelleme sıklığıdır, daha büyük şehirler yıllık güncellemeler alır ve daha küçük yerel ayarlar birkaç yılda bir güncellemeleri görür. Sokak adları, ele alınması gereken daha büyük bir lojistik sorundur, çünkü dünyanın büyüklüğü, bir sokak adının veya tabelasının ne zaman değiştirildiğini bilmeyi zorlaştırır. Google bunun için genellikle herkese açık kayıtlara güvenir, bu nedenle halka açık bir kayıt yayınlanırsa, işlerin hızlı bir şekilde yürümesi ihtimali vardır, aksi takdirde daha uzun sürebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.