Google Haritalar, iOS İçin Karanlık Mod ve Mesaj Entegrasyonu Özelliklerini Kazandı

Google Haritalar, iOS İçin Karanlık Mod ve Mesaj Entegrasyonu Özelliklerini Kazandı

iOS için Google Haritalar, Gerçek Zamanlı Konum Paylaşımı için Karanlık Mod ve Mesaj Entegrasyonu Kazanıyor.

Google, iPhone için tasarlanan Google Haritalar uygulamasına gelen yeni güncellemeleri duyurdu. En dikkat çekici yeni özellik, Google Haritalar uygulaması kullanıcılarının uzun süredir istediği karanlık mod. Karanlık mod, ışık moduna bir alternatiftir ve iOS cihazlarındaki diğer karanlık mod uygulamalarıyla eşleşmesi için daha koyu bir kullanıcı arayüzüne izin veriyor.

ekran-goruntusu-2021-08-04-111836.jpg

Google'a göre, karanlık mod "önümüzdeki haftalarda" kullanıma sunulacak ve kullanıma sunulduğunda Google Haritalar'ın Ayarlar bölümünde etkinleştirilebilir. Google, Google Haritalar'daki karanlık modun pilden tasarruf edeceğini ve "gözleri rahat ettireceğini" söylüyor.

Apple, Karanlık Mod özelliğini ilk olarak iOS 13 ile tanıttı, ancak Google'ın uygulamalarına destek getirmesi biraz zaman aldı. Google, bu yılın başlarında Android kullanıcılarına gerçek bir karanlık mod özelliği sunmaya başladı ve Google Haritalar için karanlık modun iOS sürümü, Android sürümüne benziyor.

Karanlık modun yanı sıra Google bugün yeni Mesajlar entegrasyonunun başladığını duyurdu. Bu özellik sayesinde, Google Haritalar kullanıcıları, Mesajlar uygulamasındaki Google Haritalar düğmesini kullanarak bir iMessage'da gerçek zamanlı konumlarını arkadaşlarıyla paylaşabilir. Konum varsayılan olarak bir saat boyunca paylaşılır, ancak erişimi üç güne kadar uzatma veya herhangi bir zamanda erişimi durdurma seçeneği vardır.

Google'ın blog gönderisi ayrıca, ‌iPhone‌ kullanıcılarının Ana Ekrana veya Bugün Görünümü'ne bir Google Haritalar widget'ı eklemesine olanak tanıyan, yakın zamanda tanıtılan widget özelliğini de vurgulamaktadır. Widget'lar trafik koşullarını kontrol etmek veya yakındaki yerleri bulmak için kullanılabilir.