Google Haritalar bazı güzergahlarda geçiş ücreti değerlerini göstermeye başladı

Google Haritalar bazı güzergahlarda geçiş ücreti değerlerini göstermeye başladı

Nisan ayında duyurulan Google Haritalar'da otoyol ücretini hesaplama işlevi, arama devi tarafından Pazartesi günü (13) açıklandığı gibi, bazı ülkelerde artık araç kullanıcıları için kullanılabilir. Yenilik, hem Android hem de iOS için uygulamada kullanılabilir.

Bu özellik, kullanıcıya harita platformunda belirli bir rota seçerken ödeyebileceği tahmini tutarın yanı sıra geçiş ücretinin tahsil edildiği yerleri de gösteriyor. Daha önce hizmet sadece seçilen yolun ücretli olup olmadığını bildirebiliyordu.

Mountain View merkezli şirkete göre, görüntülenen hesaplama tahminleri, faturalandırma sisteminin bakımından sorumlu yetkililerden toplanan bilgilere dayanmaktadır. Bazı yerlerde değerler seyahat gününe ve aracın kabinlerden geçeceği saate, ayrıca kullanılan ödeme yöntemine göre değişmektedir.

google-haritalar-bazi-guzergahlarda-gecis-ucreti-degerlerini-gostermeye-basladi.jpeg

Google Haritalar'ın yeni işlevi, seyahat etmeyi planlayan ve yol boyunca mevcut tutar olmadan aşırı ücretlerle şaşırmak istemeyenler için iyi bir alternatif. Uygulamanın ayrıca geçiş ücreti olmayan alternatif güzergahlar bulmaya da yardımcı olduğunu belirtmekte fayda var.

Mevcut kaynağa sahip ülkeler

Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Endonezya ve Hindistan gibi ülkelerdeki bazı güzergahlarda Google Haritalar'daki otoyol ücretleri görüntüleniyor. Büyük teknolojiye göre, bu bölgelerde yaklaşık 2.000 otoyol hakkında bilgi var.

Yakında daha fazla ülke kaynağı alacak (Brezilya hakkında hiçbir bilgi yok) ve ayrıca gişelerden tahsil edilen tutar hakkında bir tahminde bulunmanın mümkün olduğu otoyolların sayısı. Uygulamanın yakın zamanda duyurduğu bir diğer yenilik ise bazı yerlerde hava kalitesinin kontrol edilebiliyor olması.