Google Hangouts, Kasım 2022'de Durdurulacak

Google Hangouts, Kasım 2022'de Durdurulacak

Google Hangouts nihayet Kasım 2022'de perdeleri aralayacak. Bu arada Google, ücretsiz, kişisel Hangout kullanıcısını Chat'e taşımaya başladı. Değişiklikle ilgili her şeyi buradan okuyun.

Teknoloji devi Google, Ekim 2020'de Hangouts Workspace kullanıcılarına yönelik kepenkleri kaldıracağını duyurduktan sonra, nihayet ücretsiz, kişisel Hangout kullanıcılarını Chat'e taşıma sürecine başlıyor. Şirket, Hangouts'tan önce verilerini indirmek için Google Paket Servisi'ni kullanmak üzere Hangouts verilerinin bir kopyasını saklamak isteyen kullanıcıların Kasım 2022'de artık kullanılamayacağını belirtti.Ayrıca Okuyun - Google, Kullanıcıları Sohbette Oltalama Saldırılarına Karşı Uyarmak İçin

Google Chat Ürün Müdürü Ravi Kanneganti bir blog yazısında, "İnsanların daha iyi işbirliği yapmalarına ve kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak için Chat'e yatırım yapmaya devam ettik ve şimdi kalan Hangouts kullanıcılarının Chat'e geçmesine yardımcı olmak için adımlar atıyoruz" dedi. Ayrıca Okuyun - Google, Hangouts Kullanıcılarını Gelecek Yıl Ücretsiz Sohbet Hizmetine Taşıyacak

Google, Google Sohbet'e geçmenin, kullanıcıların Dokümanları, Slaytları veya E-Tabloları yan yana düzenleme ile düzenlemesine izin vereceğini ve konuşmaya devam ederken ortak çalışmayı kolaylaştıracağını söyledi. Ayrıca, konuya dayalı işbirliği için ayrılmış bir yer olan Spaces'ı da içerir. Gruplar ve ekipler fikirleri paylaşabilir, belgeler üzerinde çalışabilir ve dosyaları ve görevleri tek bir yerden yönetebilir. Ayrıca Gmail'deki yeni entegre görünüm, Chat'i Gmail gelen kutunuz, Spaces ve Meet ile birlikte kullanmanızı kolaylaştırır.

Şirket, "İster ten rengi seçimli emojiler, sohbetlerinizi vurgulamak için zengin metin düzenleme, ister gruptaki birini bilgilendirmek için @bahsetmeler, ister bir GIF gönderiyor olun, Sohbet'e geçmek kendinizi ifade etmeyi daha eğlenceli hale getiriyor" dedi.

Google, öncelikle mobil cihazlarda Hangouts kullanan kişilerin, Gmail'de veya Sohbet uygulamasında Sohbet'e geçmelerini isteyen bir uygulama içi ekran göreceklerini söyledi. Benzer şekilde, Hangouts Chrome uzantısını kullanan kişilerden web üzerinde Chat'e geçmeleri veya Chat web uygulamasını yüklemeleri istenecektir.

Temmuz ayında, web üzerinde Gmail'de Hangouts kullanan kişiler Gmail'de Sohbet'e yükseltilecek.