Google, hala RCS mesajları sunmadığı için Apple ile alay ediyor

Google, hala RCS mesajları sunmadığı için Apple ile alay ediyor

Çoğu zaman olduğu gibi, Drake'in yeni şarkısı "Texts Go Green" çok hızlı bir şekilde popüler oldu ve Google bu başarıyı Apple'a iPhone'larında hala RCS protokolünü benimsemediğini hatırlatmak için kullandı.

Resmi Android Twitter hesabı aracılığıyla bir tweet'te yayınlanan bir videoda Google, Drake'in "Texts Go Green" şarkısı aracılığıyla Apple ile tekrar alay etti. Sanatçının yeni çıkardığı "Dürüstçe, Nevermind" albümünden bu başlık, doğrudan iPhone'lardaki en büyük sorunlardan birine atıfta bulunuyor.

Gerçekten de Amerikalı şarkıcının şarkısı bize bir iPhone'da bir mesaj aldığınızda, mavi bir balonun içinde görünüyorsa, bunun iMessage'dan başka bir iPhone'dan gönderildiği anlamına geldiğini hatırlatıyor. Bununla birlikte, yeşil bir balonun içinde görünüyorsa, daha az güvenilir SMS protokolünü kullanıyordur ve muhtemelen bir Android akıllı telefondan veya iMessage'da engellenmiş bir kullanıcıdan kaynaklanmaktadır.

Google, Apple'ın RCS'yi benimsemede hala yavaş olduğunu hatırlatıyor

Google, tweet'iyle Apple'ın iPhone'larda RCS protokolünü dağıtmayı reddetmesini vurguluyor. Şarkıyı "gerçek bir bomba" olarak nitelendiren Google, yeşil metin balonlarının "olgusunun" hem Android akıllı telefon kullanıcıları hem de takılıp kalan herkes için "oldukça kaba" olduğunu söylüyor.

Sorun şu ki, bazı İnternet kullanıcılarının bu yeşil baloncukları çok belirsiz bir şekilde görmesi ve hatta bazılarının bir iPhone satın almaları için arkadaşlarını taciz edecek kadar ileri gitmesi. Ayrıca Apple'ın yeni RCS protokolünü benimsemeyi reddederek kullanıcılarını kasten tehlikeye attığı da hatırlatılıyor. iPhone ve Android kullanıcıları SMS protokolü aracılığıyla iletişim kurduğunda, mesajlar RCS protokolünün aksine uçtan uca şifrelenmez.

Şirket videoya "Keşke Apple'daki süper yetenekli bir mühendis ekibi bu sorunu çözebilseydi" diye ekliyor. "Çünkü bu sadece Apple'ın çözebileceği bir problem. Aslında sadece RCS'yi benimsemeleri gerekiyor”. Bu, Google'ın Apple'dan SMS'i RCS ile değiştirmesini ve iMessage'ı dayatmayı bırakmasını talep ettiği ilk sefer değil, ancak bu yeni provokasyonun Amerikan devinin fikrini değiştireceğinden emin değiliz.