Google, Fotoğraflar Uygulamasına Yeni Bir Özellik Ekliyor

Google, Fotoğraflar Uygulamasına Yeni Bir Özellik Ekliyor

Google, Fotoğraflar uygulamasına yeni bir özellik ekleyerek kullanıcıların kişisel fotoğraflar için özel bir güvenli alan tutmasına izin veriyor.

Google'ın yeni Fotoğraflar özelliği olan Kilitli Fotoğraflar, özel fotoğraflarınızın ve anılarınızın aynen kalacağı vaadiyle tüm bölgelerde Android telefonlarda kullanıma sunuluyor.

İnternette gizlilik dürüst olmak gerekirse, toplu saldırılar veya işletim sistemi güvenlik açıkları hakkında günlük olarak sosyal medya beslemelerimize ne kadar çok haber geldiğini düşünürsek, geceleri daha güvende hissetmemize yardımcı olacak uydurulmuş bir konsept gibi geliyor. Gündelik kâbus gibi ortalıkta dolaşan bu manşetler ve tıklama tuzağı başlıkları arasında yeteri kadarı sızdırılan fotoğrafların ayrı bir haber kategorisi haline gelmesiyle ilgilidir. Tabii ki, en başta fotoğraflar tam olarak en özel kişisel içerik değil, şu anki netizen neslinin hayatlarının her yönünü çevrimiçi olarak belgeleme eğilimi ile. Bununla birlikte, iCloud gibi platformlarda ortaya çıkan özel fotoğraflar bile çoğu zaman toplu sızıntılara konu oluyor. Mesele basit: Gittikçe daha fazla sosyal normumuz çevrimiçi arayüzlere geçtikçe, kişisel sanal eşyalarımızın saklanabileceği güvenli dosya ve klasörlere ihtiyacımız var.

Google, Fotoğraflar uygulamasını sunarak burada devreye girdi. Fotoğraflar, kaliteyi korurken resimlerini saklamak için Android kullanıcıları tarafından yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. Drive aynı amaca çok iyi hizmet edebilirken, yalnızca birinin fotoğrafları ve değerli anıları için ayrılmış ve erişilebilir bir alana sahip olmak güzel. Fotoğraflar ayrıca, yüz izleme yazılımı, etiketler, düzenleme araçları ve hedeflediği alanı daha kapsamlı bir şekilde işgal etmesine yardımcı olacak benzerleri açısından birçok güncelleme almaya devam ediyor. Fotoğraflar'ın Android kullanıcıları için popüler bir araç olması ve Apple'ın zaten iCloud hizmetine sahip olması, Google, kullanıcıların sırayla kullanabilecekleri özel bir özel alan sağlamanın en iyisi olacağını düşündü. kendi resimlerini saklamak için. işte! Artık Kilitli Fotoğraflar kullanıma sunuldu.

Kilitli Fotoğraflar, kullanıcıların galerilerinden ve hatta Drive'dan resim seçmesine olanak tanır ve ardından bu anıları tamamen gizli tutmak için bunları biyometrik kilitli bir klasörün veya parolanın arkasına kilitler. Bu tür resimler bir bulut hizmetinde tutulmadığından, bunun yerine depolandıkları telefonun içinde sanal olarak kilitli tutuldukları için, siber suçluların bunlara erişmesi o kadar kolay olmuyor. Google'ın yeni ürünle ilgili kendi sunumu, ebeveynlerin çocuklarından gizli bir köpek yavrusu saklaması ve ardından fotoğrafları daha sonra göstermesi gibi bazı çok eğlenceli ve sağlıklı aile anlarını gösterdi. Yine, bu yayın hizmeti, kullanıcılar ve Kilitli Fotoğraflar'ı kullanmak için ihtiyaç duyabilecekleri her şey hakkında kesinlikle hiçbir yargıda bulunmaz. Ha. Bunu belirtmek zorunda olmam garip, değil mi?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.