Google, Facebook, TikTok ve YouTube gibi Uygulamalarda Hedef Sorguları İçin Yeni Formatı Test Ediyor

Google, Facebook, TikTok ve YouTube gibi Uygulamalarda Hedef Sorguları İçin Yeni Formatı Test Ediyor

Google kısa süre önce Saad AK'nin tespit ettiği üzere YouTube, Facebook ve TikTok gibi önde gelen sosyal medya platformlarında 'Hedef Sorguları' için bazı yeni biçimleri test etmeye başladı.

Yeni test, yalnızca kullanıcılar için Yapılacak Şeyleri göstermekle kalmayacak, aynı zamanda hikaye temalı bir biçimde yeni bir Keşfet bölümü de içerecek.

Bu özel bölüm için, bilmiyorsanız, arama motoru devinin Facebook, YouTube ve hatta TikTok gibi çeşitli yerlerden hikayeler yerleştirdiği görülebilir. Aynı zamanda, daha fazla platformun da dahil edilebileceğine dair bazı haberler var.

En son ayrıntıya, geçtiğimiz günlerde bir Twitter hesabı aracılığıyla özelliği çalışırken gören bir video yayınlayan Saad AK'nin raporu sayesinde ulaştık.

Facebook, TikTok ve hatta YouTube gibi uygulamalardan alınan videolarla birlikte SERP'lerde görülen yeni Keşfet bölümüne tanık olduğu bildirildi. Bunu kısa videolar için başka bir özellik olarak görebilirsin, diye ekledi.

Pek çok eleştirmen yeni özellikten pek emin değil, ancak genç nesil ile ünlü bir dizi popüler sosyal medya platformundan geldiğinden, nereden geldiğini anlayabiliriz.