Google, Epic Games'i Satın Almayı Düşündüğü Ortaya Çıktı

Google, Epic Games'i Satın Almayı Düşündüğü Ortaya Çıktı

Google, Fortnite denemesi sırasında Epic Games'i satın almayı düşündü. İşte ayrıntılar..

Son zamanlarda ortaya çıkan mahkeme belgelerine göre, her iki taraf için de olumlu bir haber olmaktan uzak, iki şirket Android uygulama mağazası ve hit oyun Fortnite için marj politikaları konusunda çatıştığı için Google Epic Games'i satın almayı düşündü. Bu denemenin kullanıcılar arasında yarattığı muazzam tartışmalar.

TheVerge'den paylaşılan belgelere göre Epic, Google'ın Fortnite'ı diğer kanallar aracılığıyla dağıtarak Google'ın resmi Play Store komisyonunu atlama planları tarafından tehdit edildiğini iddia ediyor ve yazılı olmayan bir bölümde, Epic planlarına "bulaşma" çağrısında bulunan dahili bir Google belgesine atıfta bulunuyor. bu Google'ı tehdit ediyor.

Google, rekabetten korunma anlaşmasını güvence altına almak için tekel karlarını ticaret ortaklarıyla paylaşacak kadar ileri gitti, Epic ve diğerlerinin tüketicilere ve alternatiflere sunma çabalarından algıladığı 'bulaşmayı' ele almak için bir dizi dahili proje geliştirdi. rekabetçi geliştiriciler ve hatta bu tehdidi bastırmak için Epic'in bir kısmını veya tamamını satın almayı bile düşündü ", hala Tencent'e ait olan şirket tarafından paylaşılan belgeyi okuyor.

Ancak Epic Games'in CEO'su Tim Sweeney'in bu haberi merak ettiği iddiaları, bu bilgilerin birçoğunun (şaşırtıcı olmasa da) kendisi için yeni olmasını sağlıyor:

ekran-goruntusu-2021-08-08-141828.jpg

Epic Games, Google'ın Fortnite'ı Play Store'da başlatmak için "özel bir anlaşma" teklif ettiğini de iddia etti. Mühürlenmemiş başka bir bölümde, şikayet, Fortnite'ı indirme planları hakkında Epic ile iletişime geçen ve görünüşe göre indirme işleminin süreçte "açıkçası berbat" bir deneyim olduğunu kabul eden bir Google Play yöneticisini anlatıyor.

Google'ın endişesi gerçek oluyor

Epic'in davası yakın zamanda Google'a karşı çok daha büyük bir devlet antitröst davasıyla bağlantılıydı. Epic gibi, bir grup eyalet başsavcısı, Android'in Google'ın iddia ettiğinden çok daha az açık olduğunu iddia ediyor ve kesintilerin, üçüncü taraf uygulama mağazalarını kısıtlamak ve doğrudan uygulama indirmeyi caydırmak için Android telefon özellikleri ve telefon üreticileriyle anlaşmalar da dahil olmak üzere kasıtlı engeller oluşturduğunu söylüyor.

Google, her iki davadaki iddiaları açıkça reddetti. “Android'in açık ekosistemi, geliştiricilerin uygulamaları birden çok uygulama mağazasına dağıtmasına olanak tanır. Play Store'u kullanmayı seçen oyun geliştiricileri için geliştiriciler için adil olan ve mağazayı kullanıcılar için güvenli tutan tutarlı politikalarımız var."

Epic'in Apple aleyhindeki davası Mayıs ayında yargılandı ve şu anda bir mahkeme kararı bekliyor, ancak bu davayı kapatmak kesinlikle Google'ın kabusunun sonu gibi görünmüyor.