Google Drive Süpheli Dosya Konusunda Uyarı Şeritleri Gözükecek

Google Drive Süpheli Dosya Konusunda Uyarı Şeritleri Gözükecek

Google Drive artık kullanıcıları şüpheli dosyalar konusunda uyarmak için uyarı şeritleri gösteriyor

Google, gelişmiş güvenlik için kullanıcıları şüpheli dosyalar konusunda uyarmak için Google Drive'da uyarı şeritleri sunan yeni bir güncelleme duyurdu. Daha önce, aynı kaynak Google Cloud Next 2021'de duyurulmuştu ve Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Çizimler açılırken uyarı başlığını gösterecekti.

Bu güncellemeyle birlikte, kötüye kullanım amaçlı içerik ve davranışlara karşı koruma sağlamak için artık Google Drive'a da ek güvenlik önlemleri geldi. Artık, bir kullanıcı Google Drive'da potansiyel olarak tehlikeli veya şüpheli bir dosyayı açtığında, şirket "kendilerini ve kuruluşlarını fidye yazılımı, kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlardan korumaya yardımcı olmak için bir uyarı başlığı gösterecek". Uyarı başlığı ayrıca kullanıcıları şüpheli dosyanın "kişisel bilgilerinizi çalmak için kullanılabileceği" konusunda bilgilendirecektir.

google-drive-supheli-dosya-konusunda-uyari-seritleri-gozukecek.jpg

Google ayrıca bu özellik için herhangi bir yönetici kontrolü ve son kullanıcı ayarı bulunmadığından ve varsayılan olarak etkinleştirileceğinden bahsetmişti. Bu özellik şimdi kademeli olarak kullanıma sunuluyor ve önümüzdeki 15 gün içinde Google Workspace, G Suite Basic ve Business kullanıcılarının kullanımına sunulacak.