Google, Dokümanlar için yeni bir E-İmza özelliği üzerinde çalışıyor

Google, Dokümanlar için yeni bir E-İmza özelliği üzerinde çalışıyor

Hızla gelişen bu teknoloji dünyasında günlük hayatımızdaki her şey değişmekte, elle yapılması gereken şeyler bilgisayarlarımızda/akıllı telefonlarımızda büyük bir doğrulukla yapılabilmektedir.

Bu değişim, ofis çalışma şeklimizin de değişmesi gerektiğine işaret ediyor ve bu değişim gerçekleşti. Günümüzde, çevrimiçi olarak yapılan toplantıları ve şirketin geleceğinin bağlı olduğu anlaşmaların, gerçek bile olmayan bir kağıt parçasının sadece dijital bir imzasıyla yapıldığını görüyoruz.

Geçmişte bir belgeyi dijital olarak imzalamak isteseydik, o zaman bu seçenekleri sağlayan uygulamaları veya web sitelerini aramamız gerekirdi ve çoğu zaman bu web siteleri veya uygulamaların çalışması için aboneliklere ihtiyacı olurdu ki bu gerçek bir acıydı. O zaman ücretsiz deneme arayışı daha da kötüydü, ancak asıl tehlike, abonelik bahanesiyle kredi kartı bilgilerinizin çalınabilmesiydi.

Bu sorunlar, yakında uygulamanın içinde e-imza desteğine sahip olacaklarını açıklayan Google Dokümanlar tarafından çözüldü. Google Dokümanlar yakında kullanıcılarına bir belgedeki birinden elektronik imza isteme olanağı verecek. Bu, Dokümandaki iki yeni alan yardımıyla yapılacaktır: Kullanıcıların belgeyi imzalamasına izin verecek bir İmza alanı ve imzalandığı tarihi kaydetmek için bir İmza Tarihi alanı.

Sözleşme hazırlanıp gözden geçirildikten sonra taraflardan biri bu alanlardan birini veya her ikisini ekleyerek diğerinden imza veya tarih isteyebilir ve imza yapıldıktan sonra her iki tarafa da bir kopyası e-posta ile gönderilir. Aynı sözleşmenin birçok kişi tarafından imzalanacak birden fazla kopyasına ihtiyacınız varsa, korkmayın çünkü aynı sözleşmenin birçok kopyasını oluşturmanıza izin verecek bir seçenek var.

Google'a göre bu özellik, ilk olarak bir bahis özelliği olarak piyasaya sürülecek, ancak yakında düzgün bir şekilde kullanıma sunulacak.